MojAndroid

NVIDIA odhalila nové technické informácie o pripravovanom procesore s kódovým označením Kal-El. Predstavila novú patentovanú technológiu s názvom vSMP (variable Symmetric Multiprocessing), ktorej súčasťou má byť piate jadro procesora. Táto technológia značne znižuje energetické nároky, čo by v praxi malo znamenať aj dlhšiu výdrž telefónu/tabletu na jedno nabitie. Piaty procesor pracuje na frekvencii 500MHz a bude zabezpečovať chod telefónu pri denných aktivitách – čítaní mailov, sms, počúvaní hudby, sledovaní Youtube videí a podobne.

Pri týchto “nenáročných” úlohách budú všetky štyri jadra Kal-El vypnuté a aktivujú sa až pri zvyšujúcej sa záťaži na piate, asistujúce, jadro. No aj pri maximálnom výkone sľubuje NVIDIA nižšiu spotrebu a to dokonca aj v porovnaní so súčasnými dvojjadrovými procesormi Tegra 2. Z benchmarku Coremark môžete vidieť, že Kal-El je dva-krát výkonnejší ako súčasne procesory. Uvidíme ako budú  fungovať prvé telefóny/tablety, ale podľa toho čo môžeme čítať, už teraz sa môžeme tešiť na výkonnejšie zariadenia s dlhšou výdržou – a myslím, že to je to, po čom túžime ;).

21.9.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+