MojAndroid

Jen-Hsun Huang, výkonný riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Nvidia vkladá veľké nádeje do mobilnej platformy Android, ktorá má podľa jeho slov veľkú budúcnosť v hernom priemysle. Pri dnešnom vyhlásení finančných výsledkov investorom vyslovil svoju podporu rastúceho herného ekosystému na Androide a verí, že svetlou budúcnosťou však nie sú len samotné hry ale aj zariadenia, na ktorých by používatelia mali lepší herný zážitok. “Shield je naša iniciatíva kultivovať herný trh pre Android. Veríme, že v budúcnosti sa stane veľmi významnou platformou pre hranie hier a pre tento cieľ musíme vytvárať zariadenia, ktoré umožnia skvelú hernú skúsenosť na Androide.” 

NVIDIA SHIELD MWC2013

Herné zariadenie kombinované s gamepadom NVIDIA SHIELD bolo predstavené začiatkom roka spolu s výkonným SoC Tegra 4, ktorý v sebe integruje. Je vybavené 5-palcovým displejom s rozlíšením 1280 x 720 pixelov (294 dpi), integrovanými reproduktormi, vysokorýchlostnou Wi-Fi a samozrejme čistým Androidom 4.2 Jelly Bean. Zariadenie je navyše možné prepojiť aj s televízorom, či iným externým monitorom. Obraz môže byť prenášaný bezdrôtovo alebo prostredníctvom HDMI kábla, cez ktorý je možné zobraziť video s vysokým rozlíšením 4K.

Huang svojim vyjadrením chcel jasne uviesť, že účelom konzoly SHIELD je poskytnúť akýsi štartovný bod a mostík pre Android vývojárov. Tento krok pomáha samotnému Android ekosystému ale aj spoločnosti tým, že poskytuje priestor pre developerov vo vytváraní nových hier optimalizovaných pre čipy Tegra. S narastajúcim portfóliom takýchto hier sa môže zvýšiť aj záujem výrobcov mobilných zariadení, pri vytváraní špecifikácie pre nové produkty. Jedná sa však o dlhodobú stratégiu a preto sme v očakávaní, ako sa produkty spoločnosti Nvidia vyvinú v budúcnosti.

Zdroj: TechCrunch.com

8.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+