MojAndroid

NVIDIA Tegra 3 procesory nájdete v takých zariadeniach ako ASUS Transformer Prime a HTC One X, ale nemáte možnosť prevádzkovať na nich sieť LTE. Spoločnosť NVIDIA pracuje však na tom, aby jej procesory a zariadenia ich nesúce, mali podporu aj LTE sietí.

Tento rok by sa mali objaviť procesory, ktoré siete LTE budú podporovať. Pokračovanie vývoja Tegra 3 procesorov pokračuje a generálny riaditeľ spoločnosti NVIDIA sa vyjadril, že nové Tegra 3+ procesory prinesú vyšší výkon a celkový pokrok v porovnaní s terajšími SoC.

Procesory od spoločnosti NVIDIA Tegra 3+ s podporou LTE by sa mohli objaviť v maloobchodoch niekedy v priebehu tretieho štvrťroka 2012.

Ak sa pozrieme na Slovensko, v minulosti už boli spustené a testované LTE siete spoločnosťami ako O2 alebo Orange a boli to testovacie prevádzky na území Banskej Bystrice.

Podľa dostupných informácií, LTE sieť na Slovensku by sa mohla objaviť v období do konca roku 2015, takže nás čaká najviac takmer štyri roky čakania. Ktovie, kde budú v tom období krajiny, kde LTE prevádzka už je reálna.

Zdroj: PCMag

21.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+