MojAndroid

Dnešné high-end smartfóny a mid-endy sa dnes už nechvália len vysokým výkonom, ale aj kvalitou fotoaparátov. Väčšina z nich podporuje rôzne formy zoomu, niektoré dokonca aj optického, žiadny z nich však nie je schopný pracovať ako mikroskop. Ak vo vás drieme srdce výskumníka a chcete poznávať tajúplnosť vášho okolia, tak nie je nič jednoduchšie ako vlastniť doplnok Nurugo Micro. Ten z vášho mobilu spraví mikroskop.

nurugo_2

Nurugo Micro je najnovším Kickstarter projektom, ktorý hľadá finančnú podporu u tých, čo by chceli zo svojho smartfónu spraviť pojazdné vedecké pracovisko. Vďaka jednoduchému systému pripevnenia a optike so 400-násobným zväčšením, ide skutočne o zaujímavé zariadenie. Konštrukcia je pritom veľmi jednoduchá a kompatibilná s väčšinou smartfónov s iOS aj Androidom. K svojej funkčnosti pritom nepotrebuje žiadne napájanie a v podstate ide len o šošovku, ktorá sa pomocou klipu pripevní k fotoaparátu na smartfóne.  Nurugo Micro dokonca obsahuje svetelný svetlovod, ktorý dokáže svetlo z LED diódy viesť až do kruhu umiestneného okolo hlavnej šošovky. Takto je možné snímané objekty jednoduchšie nasvietiť bez akéhokoľvek dodatočného svetelného zdroja. Všetko čo potrebujete je váš smartfón.

nurugo3

Výhodou takéhoto riešenia je najmä jeho portabilita, a to, že si ho môžete zobrať kdekoľvek so sebou. Ak by ste o takýto prenosný mikroskop mali záujem, môžete si jeden predobjednať priamo na Kickstarteri. Tam sa dá Nurugo Micro kúpiť už od 39$, jeho cena neskôr porastie až na 78 dolárov. Prvé kusy budú doručené už v máji.

Zdroj: kickstarter

21.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+