MojAndroid

Nie je žiadnou výnimkou, keď čínske smartfóny prinesú niečo zaujímavé a výnimočné. Často potom po týchto zariadeniach túžime a na zaujímavé funkcie si musíme počkať dovtedy, kým ich neimplementuje niektorý z tradičných výrobcov. Takýmto telefónom je aj Nubia Z17, ktorý ako jeden z prvých na trhu ponúka neuveriteľných 8 GB RAM.

Štýlový dizajn je prednosťou

Tu ale atraktívne vlastnosti telefónu zďaleka nekončia. Nubia Z17 ponúka veľmi pekný industriálny dizajn. Telefón tak nebude biť do očí extravagantným vzhľadom, no svojou eleganciou si určite získa množstvo fanúšikov. Telefón vyzerá spredu veľmi štandardne – nenájdeme tu “neviditeľné” rámiky, ktoré sa stávajú veľkým trendom súčasnosti. Na druhej strane, telefón nemá nejaké nadpriemerné rozmery. Rámik nad a pod displejom je pomerne úzky a naľavo a napravo je prakticky neexistujúci, a to aj bez potreby zahnutého displeja. Samotný displej pritom používa technológiu aRC 3.0, vďaka čomu je možné dosiahnuť skutočne tenký rozmer skla na displeji. Samotný displej má veľkosť 5,5″ a Full HD rozlíšenie.

Telefón Nubia Z17 podporuje aj Cristiano Ronaldo

Najvýkonnejší smartfón na trhu?

Telefón sa ale nedá zahanbiť ani po výkonnostnej stránke, keď ponúka to najlepšie, čo na trhu nájdeme. Procesor Snapdragon 835 je doplnený o neuveriteľných 8 GB RAM a 128 GB vnútornej pamäte. K dispozícii bude aj model so 6 GB RAM a 64/128 GB ROM. Poteší aj fakt, že vnútorné úložisko je typu UFS 2.1, vďaka čomu by malo byť možné dosiahnuť vysoké rýchlosti manipulácie so súbormi.

Telefón ponúka batériu s kapacitou 3200 mAh a s rýchlym nabíjaním, vďaka ktorému sa z 0 % na 50 % nabije za iba 25 minút. Telefón ponúka odolnosť voči postriekaniu vodou, takže sa nebudete musieť obávať používania v daždi. Poteší aj predinštalovaný aktuálny systém Android 7.1 Nougat s nadstavbou Nubia UI 5.0. Nájdeme tu aj zvuk Dolby Atmos, Hi-Fi+ a štandardnú výbavu pripojenia.

Duálny fotoaparát aj skvelá predná kamera

Vlastnou kapitolou je fotoaparát. Nubia Z17 ponúka duálny fotoaparát s rozlíšením 23 MP + 12 MP s minimálnym clonovým číslom f/1.8 a pixelmi s veľkosťou 1,4 mikrónu. Duálny fotoaparát funguje na princípe digitálneho zoomu, a tak budete mať pri fotení väčšiu flexibilitu. Fotoaparát sa pýši aj extrémne rýchlym zaostrovaním, ktoré by malo trvať iba 0,03 sekundy.

Fotoaparát disponuje aj špeciálnym softvérom NeoVision 7.0. Ten sa stará o zlepšovanie výkonu dvoch šošoviek, algoritmicky zlepšuje digitálny zoom a aj rozpoznávanie scény pre použitie správneho automatického nastavenia. Nechýbajú fičúrky typu “bokeh” a špeciálne nastavenia pre portrétové fotografie. Čerešničkou na torte je už iba predná 16MP kamera s minimálnym clonovým číslom f/2.0 a 80° širokouhlým záberom.

Nubia Z17: Cena a dostupnosť

Telefón Nubia Z17 bude dostupný v troch hardvérových konfiguráciách. Model so 6 GB RAM a 64 GB vnútornej pamäte sa bude predávať za cca 366 EUR. Model 6 GB RAM/128 GB ROM bude stáť asi 445 EUR a najvýkonnejšia verzia s 8 GB RAM a 128GB vnútornou pamäťou bude mať cenu na úrovni ca 523 EUR. Telefón sa začne predávať v oficiálnom obchode JD.com už 6. júna, pričom predobjednávky sú spustené už teraz.

Zdroj: GizmoChina

2.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+