NSA (National Security Agency) vytvorila Android telefón, ktorý má slúžiť na utajenú komunikáciu Na stránke NSA boli sprístupnené pravidlá, ktoré musí takýto telefón dodržať a do programu sa môže zapojiť ktorýkoľvek výrobca.
„Plán bol kúpiť komerčné komponenty, dať ich dohromady a získať bezpečné riešenie. Používa výhradne komerčnú infraštruktúru k ochrane utajovaných dát,“ vyjadril sa IAD Vedúci oddelenia Margaret Salter
Nové telefóny, ktoré majú svoj vlastný zabezpečený prístup k vlastným aplikáciám, zabezpečuje, že používatelia môžu hovoriť bežnou rečou. Pomocou protokolu IPSEC VPN a kódovaním hlasových hovorov s použitím Datagram Transport Layer Security a Secure Real-time Transport Protocol prisľubujú, že hovory sú v bezpečí. Hlasové hovory sú šifrované dvakrát a všetky sa uskutočňujú cez servery NSA a udržujú komunikáciu bezpečnú medzi oboma zúčastnenými stranami.
Výber komponentov bol mierne zložitý, pretože mnohé z nich podporovali rôzne funkcionality. Preto ich bolo ťažké spojiť dokopy, aby pracovali v súlade. Nič však neohrozilo bezpečnosť. Ako prídavok je v zariadeniach „aplikácia policajt“, ktorá sleduje a monitoruje všetku činnosť v prípade, že by bola ohrozená akákoľvek časť.
Zdroj: SC Magazine
všetko sa dá nabúrať, rozlúštiť, hacknúť takže naozaj bezpečný mobil je skoro nemožné vyrobiť
presne, tak jak sa to dalo poskladat, tak sa to da rozlozit. Nic nefunguje na 100%.
jedine, ze by si nahral virus, alebo trojan do telefonu, ale tomu sa da zabranit uplnym bloknutim instalovania a pripadne aj kopirovania. Nechat povoleny zapis len do niektorych priecinkov, koli spravam, fotkam, mailom, atd. … docasnym suborom a podobne.
Da sa to vyladit tak aby to bolo hacknutelne len ak to dovoli uzivatel.
Zachyteny signal sa da desifrovat sice, ale to potrva roky a to uz bude zbytocne.
preco ide vsetka komunikacia cez servery NSA? zeby sa v NSA pripravovali na nastup kvantovych pocitacov (konvencne sifry by mali pre ne byt malinou)?
to ze som paranoidny neznamena, ze po mne neidu