MojAndroid

NSA (National Security Agency) vytvorila Android telefón, ktorý má slúžiť na utajenú komunikáciu Na stránke NSA boli sprístupnené pravidlá, ktoré musí takýto telefón dodržať a do programu sa môže zapojiť ktorýkoľvek výrobca.

„Plán bol kúpiť komerčné komponenty, dať ich dohromady a získať bezpečné riešenie. Používa výhradne komerčnú infraštruktúru k ochrane utajovaných dát,“ vyjadril sa IAD Vedúci oddelenia Margaret Salter

Nové telefóny, ktoré majú svoj vlastný zabezpečený prístup k vlastným aplikáciám, zabezpečuje, že používatelia môžu hovoriť bežnou rečou. Pomocou protokolu IPSEC VPN a kódovaním hlasových hovorov s použitím Datagram Transport Layer Security a Secure Real-time Transport Protocol prisľubujú, že hovory sú v bezpečí. Hlasové hovory sú šifrované dvakrát a všetky sa uskutočňujú cez servery NSA a udržujú komunikáciu bezpečnú medzi oboma zúčastnenými stranami.

Výber komponentov bol mierne zložitý, pretože mnohé z nich podporovali rôzne funkcionality. Preto ich bolo ťažké spojiť dokopy, aby pracovali v súlade. Nič však neohrozilo bezpečnosť. Ako prídavok je v zariadeniach „aplikácia policajt“, ktorá sleduje a monitoruje všetku činnosť v prípade, že by bola ohrozená akákoľvek časť.

Zdroj: SC Magazine

5.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+