MojAndroid

Pre Windows platformu už niekoľko rokov existuje niekoľko programov, ktoré umožňujú spustiť na vašom PC alebo laptope Android aplikácie a hry. Podobným programom je napríklad populárny Bluestacks. Veľa z takýchto programov je ale často používateľský neprívetivých, nestabilných alebo ťažko nastaviteľných. Komunita XDA teraz upozornila na program NoxPlayer, ktorý patrí k tým lepším a smeruje hlavne na Android hry.

Nainštalovať si ho môžete z oficiálnej stránky. Po nainštalovaní vás čaká krátky tutorial, ktorý vám stručne a zrozumiteľne vysvetlí ovládanie. Program graficky pripomína klasickú plochu s ikonkami aplikácií známu z Android tabletov (je možne nastaviť aj prostredie smartfónu) a s postranným panelom, ktorý obsahuje systémové Android tlačítka a ovládacie tlačítka samotného programu NoxPlayer. Na ploche nájdete internetový prehliadač, súborový manažér, kontakty, lite verziu Facebook aplikácie a hlavne priečinok s obchodom Google Play. Z toho si môžete nainštalovať kompatibilné hry. Prípadne je možnosť ich nainštalovať z apk súboru jednoduchým pretiahnutím z pracovnej plochy Windows na plochu programu NoxPlayer.

Hry, ktoré nevyžadujú ovládanie cez virtuálne tlačidla ako Cut the rope, sa dajú pohodlne ovládať pomocou myši. V prípade virtuálnych tlačidiel je nutné ich jednoduché namapovanie na hardvérové klávesy a myš. V prípade, že hra vyžaduje aj lokalizovanie polohy, je možne ju virtuálne zadať v postrannom paneli. Pokiaľ máte počítač so slušným CPU, tak by hranie Android hier pomocou NoxPlayeru malo byť plynulé. NoxPlayer je samozrejme bezplatný.

14.12.2018
Zdroj: XDA-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+