MojAndroid

Používatelia, ktorí občas potrebujú na počítači pracovať s Android aplikáciami alebo hrami, majú ďalší dôvod na radosť. Už čoskoro bude dostupná nová verzia potrebného emulátora postavená na operačnom systéme Android 9. Konkrétne pôjde o známy Android emulátor NoxPlayer. Na novinku upozornil portál AndroidGuys.

Za aplikáciou stojí spoločnosť Nox Limited, ktorá sa oblasti emulácie populárneho mobilného operačného systému venuje už od roku 2015. V priebehu rokov svoje dielo postupne vylepšovala a aktuálne dokončuje práce na vôbec prvom emulátore verzie Android 9.

Výrazná optimalizácia

Očakávaná novinka by podľa všetkého mala byť dostupná ešte počas apríla 2021. Podľa informácií od vývojárov sa môžeme tešiť na viacero vylepšení, najväčšiu pozornosť ale láka hĺbková optimalizácia pre používanie náročnejších aplikácií a 3D hier. Tie by mali v umelom prostredí NoxPlayer bežať omnoho plynulejšie než kedykoľvek predtým.

Na reálne výsledky si budeme musieť ešte chvíľu počkať, no vyzerá to veľmi nádejne. Na druhú stranu treba povedať, že na trhu je dostupných viacero používateľsky prívetivých emulátorov. Dnes už fungujú prakticky ako bežné aplikácie a nevyžadujú žiadne špeciálne znalosti. Emulátor stačí nainštalovať a spustiť. Pokiaľ je vyžadované prvotné nastavenie, používateľ je celým procesom sprevádzaný.

Silná konkurencia

K dispozícii je celý zástup Android emulátorov, ktoré sa dajú pre osobné používanie stiahnuť bezplatne, pričom ich používanie nie je vôbec komplikované. Ide napríklad o nástroje ako BlueStacks, GameLoop, LDPlayer či MEmu. Každý z nich má niečo do seba a väčšinou sú orientované na bežného používateľa, niekedy dokonca primárne na hráčov Android hier.

Pre vývojárov aplikácií, ktorí potrebujú špecializované možnosti pre návrh a testovanie svojich produktov je zase vhodným nástrojom Android Studio. Prehľadu dostupných emulátorov a ich možností sme sa venovali v samostatnom článku – Android na PC? S týmito emulátormi to pôjde ľahko. Nox Player síce bude mať s príchodom verzie postavenej na Android 9 konkurenčnú výhodu, no je otázne, ako dlho mu to vydrží.

Náš tip
Citra, emulátor Nintendo 3DS hier, je zadarmo dostupný v Google Play
13.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+