MojAndroid

Google zvykne každú stredu vypustiť do obehu nové verzie svojich aplikácií a výnimkou nebol ani včerajšok. Dočkali sme sa aktualizácie Hangouts, Chrome Remote Desktop, Google Translate a taktiež Youtube, ktoré povýšilo z verzie 5.6.36 na 5.7.36. Táto prináša veľmi dôležitú novinku, ktorá umožňuje výber kvality streamu aj na mobilných zariadeniach.

Doteraz bolo možné na Smartfónoch a tabletoch len vypnúť alebo zapnúť profil HD, ktorý zvýšil kvalitu prenášaného videa. S updatom však bolo pôvodné tlačidlo nahradené pokročilejšími nastaveniami, ktoré umožňujú výber rozlíšenia streamu v rovnakom rozsahu ako vo webovej verzii. Natívne je kvalita nastavená na hodnotu auto, ak sa však chcete uistiť, že máte nastavené maximálne možné rozlíšenie, môžete tak urobiť priamo z aplikácie.

Samozrejme, Google update sprístupňuje aktualizovanú verziu Youtube postupne a zatiaľ teda nemusí byť dostupná aj na Slovensku (v čase písania článku nebola). Stiahnuť si však môžete APK a nainštalovať ho manuálne.

—> Youtube 5.7.36 <—

5.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+