MojAndroid

Samsung pomerne nedávno predstavil sériu inteligentných príveskov SmartTag a SmartTag+, ktoré majiteľovi dokážu pomôcť s hľadaním stratených vecí. Prakticky rovnaké riešenie má v ponuke aj Apple pod názvom Apple AirTag a svoj vlastný produkt z tejto kategórie pripravuje aj Google.

Segment s inteligentnými príveskami zjavne má potenciál a Samsung pripravuje ďalšiu generáciu svojho produktu pod názvom Galaxy SmartTag 2. Ako upozornil portál Android Authority, do obehu sa dostali už aj produktové obrázky, ktoré prakticky v plnej kráse odhaľujú ako bude novinka vyzerať.

Inteligentný prívesok má byť dostupný v dvoch farebných prevedeniach: biela a čierna. Obsahovať má zabudovanú podporu pre technológiu UWB, čo ale nie je až takým prekvapením nakoľko sa tým mohol pochváliť aj doterajší model SmartTag+. Okrem toho sa spomína možná podpora pre platformu Android Find My Device.

Druhá generácia Samsung Galaxy SmartTag | Zdroj: Android Authority

Informácie a obrázky boli predčasné zverejnené predajcom Mobile Fun, vďaka čomu sa dozvedáme aj očakávanú cenu nového prívesku od Samsungu. V ponuke spomínaného obchodu bola uvedená cenovka 42,99 libier, čo je v prepočte približne 50,19 €.

Ak sa prívesok bude predávať na Slovensku tak by sme mali očakávať cenu 49,99 €, prípadne 59,99 €. Pre porovnanie, pôvodný model SmartTag sa u nás predával za 39,99 €.

Poslednou novou informáciou o novej generácii prívesku je očakávaný termín dostupnosti. Obchod Mobile Fun zverejnil informáciu, že pôjde o október 2023. Portál špekuluje, že v približne rovnakom časovom horizonte by mohlo prebehnúť aj predstavenie smartfónu Samsung Galaxy S23 FE a tabletu Samsung Galaxy Tab S9 FE.

Náš tip
Váš Android bude o niečo rýchlejší. Môže za to táto aktualizácia
25.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+