MojAndroid

Nová vlajková loď Samsungu má podľa analytika disponovať už displejom s vysokým 4K rozlíšením. Skok na takto vysoké úrovne rozlíšenia sa zdajú byť pre spoločnosť logickým krokom. Už dve generácie vlajkovej lode totižto ponúkajú zobrazovací panel s QHD rozlíšením a je na čase, aby sa juhokórejský výrobca posunul o krok ďalej aj v tejto oblasti. Hoci 4K rozlíšenie je momentálne stále tabu a pre bežných používateľov stále postačuje Full HD alebo QHD rozlíšenie, 4K má zmysel najmä v prípade využitia pri zobrazovaní virtuálnej reality. Tá sa v posledných rokoch stáva stále populárnejšou a tak nie je divu, že Samsung sa zážitok z jej používania v okuliaroch Gear VR bude snažiť stále vylepšovať. Zväčšenie rozlíšenia je jednou z možností ako to docieliť.

Samsung už tento rok 5,5-palcový 4K displej demonštroval na výstave SID 2016. Je tak pravdepodobné, že spoločnosť jeho výrobu zdokonalí a umožní ho vyrábať aj vo veľkých množstvách. To, že by S8 mal disponovať takýmto displejom dokazuje aj história modelov smartfónov spoločnosti. Zatiaľ čo Galaxy S3 disponoval HD displejom, S4 a S5 už mali Full HD. Ďalšie dve varianty S6 a S7 už zvýšili rozlíšenie na QHD a teraz je rada na S8. Samozrejme, do predstavenia tohto zariadenia ostáva ešte veľa času, a tak berte tieto správy skôr ako pikošku.

Zdroj: sammobile

Náš tip
Chcete vlastniť Samsung Galaxy S8 medzi prvými na Slovensku?
8.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+