MojAndroid

Mini-pc Raspberry Pi sa stal populárny nielen vďaka svojej veľkosti, ale najmä pomeru ceny a výkonu. V prechádzajúcich rokoch predstavili niekoľko rôznych modelov, ktoré však mali jednu spoločnú vec – výhodnú cenu. Kto by si však myslel, že táto už nižšie nemôže ísť, tak bol na omyle. Predstavený bol totižto nový model A+, ktorý vychádza z lacnejšej verzie modelu Raspberry pi Model A. Majú rovnaký procesor Broadcom BCM2835 SoC a 256 MB pamäť RAM. Rozdiel je najmä vo veľkosti, ktorá sa zmenšila z 86 na 65 mm, zmenšenej spotrebe, či vylepšenom zvuku.

Novinkou je tiež prítomnosť nového slotu pre pamäťové karty micro SD, ktoré nahradili klasické SD-čka. Pribudlo tiež 14 nových GPIO (General-purpose input-output) pinov, čím sa ich počet rozšíril na 40. Vďaka tomu je nový lacnejší model kompatibilný aj s novými doplnkami, určenými pre drahší model. Novinka je už dostupná v USA a Veľkej Británii, pričom jej cena je viac než prijateľná a dostala sa na 20 dolárov, prípadne na 15 libier vo Veľkej Británii.

10.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+