MojAndroid

O tom, že Google pripravuje pre Nexusy nový Launcher sme sa dozvedeli len včera. Ten má do nových Nexusov priniesť hneď niekoľko noviniek, vrátane nového spôsobu vysúvania menu s aplikáciami, ako aj odstránenie vyhľadávacieho poľa, ktoré sa presunulo do ikony widgetu k ľavej strane obrazovky. Pribudol aj napevno osadený kalendár a funkcia denných tapiet, ktoré sa budú meniť na dennej báze. Našťastie, na to aby ste si všetky tieto novinky mohli vyskúšať nemusíte čakať do príchodu najnovších Nexusov.

Náš tip
Nexusy dostanú úplne nový launcher bez ikony menu s aplikáciami a bez searchbaru

Na inštaláciu nového Launchera máte na výber dve metódy. Prvú zvládne väčšina z vás a pozostáva z inštalácie APK súboru, tá druhá už zahrňuje root a custom recovery. Nižšie si popíšeme obidva spôsoby, takže nový Launcher si môže vyskúšať skutočne každý.

Inštalujeme APK

Nie je nič jednoduchšie ako Nexus Launcher nainštalovať prostredníctvom klasického APK súboru. Stačí stiahnuť, povoliť inštaláciu z neznámych zdrojov (Nastavenia ->Zabezpečenie ->Neznáme zdroje) a APK nainštalovať. Následne budete mať pri stlačení tlačidla HOME na výber aj najnovší Nexus Launcher. Tento spôsob inštalácie má však aj svoje obmedzenia. Pri posune na obrazovku s asistentom Google Now dôjde k zamrznutiu launchera, a to isté sa stane aj pri prípadnej snahe zmeniť pozadie. Na to, aby ste sa týmto problémom vyvarovali, musíte mať práva roota a nainštalovať laucnher ako systémovú aplikáciu. Druhou možnosťou je použiť flashovací súbor s launcherom.

-> Stiahni Nexus launcher APK <-

Ideálna inštalácia cez recovery

Ak máte zariadenie s naišntalovaným custom recovery tak potom je najjednoduchšie stiahnuť flashovací súbor a proste ho v recovery flashnuť. Nie sú potrebné žiadne ďalšie zásahy. Telefón z recovery módu po inštalácii reštartujete a po spustení systému už budete mať k dispozícii nový Nexus Launcher.

-> Stiahni Nexus Launcher ZIP <-

Nový launcher sme otestovali aj my. Inštaláciu sme robili cez recovery na Nexuse 5X, kde všetko prebehlo bez akýchkoľvek problémov. Po niekoľkých desiatkach minútach používania sa launcher zdá byť dostatočne stabilný a rýchly. Jediný nedostatok, ktorý sme si všimli, je nedokonalá animácia a zobrazenie grafiky pri spúšťaní Google vyhľadávania z ikony G v ľavom hornom rohu. Inak sa zdá, že všetko ostatné funguje.

3.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+