MojAndroid

Pred pár dňami riaditeľ Xiaomi, Lei Jun, potvrdil návrat dvoch populárnych sérií od Xiaomi – Mi Mix a Mi Pad. Prvá spomenutá reprezentuje prémiovú líniu smartfónov, ktoré naštartovali éru bezrámikových smartfónov – spomenúť môžeme napríklad revolučný Mi Mix Alpha alebo Mi Mix 3. Druhá spomenutá séria reprezentuje tablety od Xiaomi.

mi mix 4
Nový Mi Mix bude mať plochú obrazovku, na obrázku je Mi Mix 3

 

Pár rokov dozadu Xiaomi vydávalo jednu vlajkovú loď zo série Mi a jednu zo série Mi Mix. Uvidíme, či sa Xiaomi chystá vrátiť k takémuto modelu alebo či tých vlajkových lodí bude počas roka ešte viac. Posledné roky sme okrem Mi zariadení dostávali aj Mi T zariadenia a netreba zabudnúť ani na Redmi vlajkové lode, či prípadne na značku Poco. Posledný prídavok do série Mi Mix vyšiel v roku 2019 pod názvom Mi Mix 3 5G. Posledný tablet od Xiaomi vyšiel v roku 2018 a volal sa Mi Pad 4, s ktorým vyšla aj väčšia verzi Mi Pad 4 Plus.

Xiaomi Mi Mix 4 a Mi Pad 5 už tento rok a plány do budúcnosti

Potvrdil to aj produktový riaditeľ Xiaomi Wang Teng, hlavne v súvislosti s Mi Mix 4. Povedal však, že si chvíľu ešte budeme musieť počkať (pozn. takže druhá polovica 2021?) a že bude mať plochú obrazovku. Zaujímavosťou je aj to, že správou o plochej obrazovke poslal z ešte nepredstaveného Redmi K40. Séria Redmi K40 by mala byť predstavená koncom februára.

Mi Pad a Mi Mix potvrdené

Lei Jun poznamenal, že špeciálnym bodom záujmu firmy na tento rok je smart domácnosť. Predpokladá, že tento rok bude mať nejaký druh smart obrazovky každá domácnosť v Číne. Preto taktiež posilňujú svoje investície do sektoru realít, hotelov a iných odvetví.

V oblastí služieb spomenul, že budú aj naďalej vylepšovať profesionalitu poskytovaných služieb. Potvrdil tiež fakt, že budú aj naďalej rozširovať oblasti, v ktorých poskytujú zákaznícky servis. Taktiež sa časom vylepší aj poskytovanie distribučných služieb väčších spotrebičov. Lei Jun prezradil, že návratu sa dočkajú aj atypické materiály telefónov, spomenul napríklad aj keramiku. V minulosti boli smartfóny Xiaomi Mi Mix 2S alebo aj Mi 6 dostupné v keramických verziách. Tento rok sa Mi 11 dočkala aj koženej úpravy (vegánska koža).

Lei Jun ďalej spomenul aj to, že by svoje telefóny chceli viac rozšíriť medzi ženy. Spoločnosť pracuje na tom, aby jej mobily boli ľahšie a krajšie, Mi 11 je toho dôkazom. Telefón je tenší a vyzerá prémiovejšie, než Mi 10.

Nakoniec ešte jedna zaujímavosť. Nový tablet bude podporovať stylus, spomína GizChina. Doteraz Xiaomi nemalo ani jeden tablet s podporou stylusu.

Náš tip
Najlepšie smartfóny Xiaomi (Redmi): Vyberáme to naj z ponuky tohto výrobcu
10.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+