MojAndroid

Z Nemecka sa na Internet dostalo nové video, ktoré prináša prvý videopohľad alebo recenziu na nový HTC One (M8), ktorý ešte len bude predstavený zajtra na tlačovej konferencii v Londýne. Video poskytuje detailný pohľad na konštrukciu ako aj niektoré softvérové funkcie smartfónu.

Pravdepodobne najzaujímavejším aspektom, ktoré video odhalilo je rozlíšenie hlavného fotoaparátu, o ktorom sme počuli mnoho odlišných názorov. Podľa videa bude mať hlavný fotoaparát na zadnej strane rozlíšenie 4,1 MPx, čo je nepatrný nárast v porovnaní s aktuálnym modelom. Druhý fotoaparát nad tým hlavným slúži, ako sme v minulosti informovali, na vytvorenie efektu rozostrenia a má rozlíšenie 2 MPx.  Muž vo videu detailne popisuje novú funkciu a ukazuje ju v praxi. Inou zaujímavou možnosťou bude “Extreme power saving mode” teda mód pre extrémne šetrenie batérie. Tento obmedzí funkčnosť smartfónu len na využitie telefónu, mailu, SMS správ alebo kalkulačky a minimalizuje všetky ostatné procesy. Takýto režim dokáže podľa autora videa z 5% zostávajúcej kapacity batérie “vyžmýkať” ešte 15 hodín používania.

http://www.youtube.com/watch?v=vEB10wqk1X4

Na videu môžeme vidieť aj dizajnové zmeny nadstavby, o ktorých sa povrávalo. Systém vyzerá na prvý pohľad veľmi pekne a elegantne, pričom nasleduje aktuálny trend flat dizajnu. Spolu s videom sa od známeho tipstera @evleaks objavila aj správa o cene novinky, ktorá má byť údajne 600 dolárov. Táto cena sa však nebude zhodovať s koncovou cenou pre slovenského zákazníka, no informuje nás, že nový HTC One sa bude predávať za podobnú cenu ako aktuálny model.

Na tlačovej konferencii v Londýne bude mať zastúpenie aj naša redakcia, odkiaľ vám poskytneme živé fotografie a najčerstvejšie informácie priamo od zdroja. Odpočet do začiatku predstavenia môžete sledovať na tomto odkaze.

Zdroj: phonearena, youtube

24.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+