MojAndroid

Google Wallet, platobná aplikácia a systém spoločnosti Google, si pre svojich fanúšikov pripravila niekoľko noviniek. Síce ich Google ešte oficiálne nepredstavil, vďaka uniknutým informáciám o zmenách informoval zahraničký portál Android Police. Podľa ich informátora príde od spoločnosti Google nielen nová aplikácia, ale aj fyzické platobné karty od Googlu. A to znamená revolúciu v platení, teda aspoň v U.S.A.

Na uniknutej aplikácii si spočiatku každý všimol len nové funkcie, medzi ktoré patria napríklad možnosť vložiť alebo vybrať peniaze, možnosť zobraziť zostatok na karte (možno aj v Google Play Store), či možnosť preposlať peniaze jeden druhému (akési vymieňanie financií medzi 2 ľuďmi len pár kliknutiami). Viac je však zaujímavá fyzická platobná karta, ktorá sa dá na osobnú adresu preposlať priamo vložením údajov do aplikácie. Po potvrdení adresy by vám mal prísť potvrdzujúci e-mail a neskôr aj platobná karta. Samozrejme, že tento systém funguje (alebo teda bude) zatiaľ len v U.S.A, no čoskoro by sme sa ho mohli dočkať aj v Európe.

    

Výhody fyzickej platobnej karty od spoločnosti Google vypisovať zrejme nemusíme. Okrem toho, že vám nebude pri platení treba zariadenie s NFC, bude platenie oveľa jednoduchšie. Nebudete totižto musieť nosiť so sebou všetky platobné karty, ale postačí vám jediná spolu s vašim mobilným zariadením, cez ktoré potvrdíte práve prebiehajúcu platbu. Okrem toho nebude treba zadávať žiadny PIN kód a platbu potvrdíte jediným dotykom vášho prstu na displeji. Google by v konečnom dôsledku mohol sprístupniť svoj platobný systém aj majiteľom zariadení s konkurenčnými operačnými systémami, ku ktorým by bolo treba vytvoriť len nové mobilné aplikácie. Tešíte sa na príchod tejto technológie do Európy a na Slovensko?!

2.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+