MojAndroid

Google dnes aktualizoval webové rozhranie obchodu Play. Noviniek je niekoľko, no nie všetky sa dajú považovať za pozitívne. Po otvorení dobre známej adresy play.google.com sa pripravte na pomerne veľké prekvapenie. Používateľské prostredie sa teraz viac podobá na UI, ktoré sme mohli doteraz vidieť v aplikáciach Google Play na tabletoch a smartfónoch s Androidom. Jednotlivé položky sú zobrazené v kartách, zoznam aplikácií a hier je zobrazený vždy v strede obrazovky.

play

Nový web by mal byť aj rýchlejší, za čo vďačíme použitiu AJAX-u (asynchronous JavaScript and XML). Jednotlivé stránky sa teraz nanačívajú celé od začiatku, ale sťahuje sa len obsah, ktorý sa zmenil. Nový Play Store ponúka podobne ako aplikácia aj niekoľko kategórií s odporúčaniami napríklad najpredávanejších hier, najobľúbenejších bezplatných aplikácií a pod. Na domovskej obrazovke sa zobrazujú odporúčania na aplikácie, ktoré by sa vám mohli páčiť.

play2

Výraznou zmenou prešiel zoznam “Mojich aplikácií”, ktoré teraz zobrazujú všetky aplikácie nainštalované naprieč všetkými zariadeniami v jednom zozname. Ešte pred niekoľkými dňami ste ich mohli zobraziť podľa toho, v ktorom zariadení boli inštalované, čo bolo určite prehľadnejšie ako na novom webe Google Play.

play3

Novinkou dobre známou z aplikácie Google Play na smartfónoch a tabletoch je zoznam prianí, ktorý sme však v prípade slovenskej verzie na webe nenašli. Pekne spracované sú informačné stránky jednotlivých aplikácií či hier. Ikony sú väčšie a tlačidlo nainštalovať väčšie. Taktiež prezeranie screenshotov sa dočkalo niekoľkých noviniek a aj vďaka použitiu nového formátu obrázkov WebP je rýchlejšie. Informácie o potrebných povoleniach sa z hlavnej stránky presunuli do panelu, ktorý sa objaví po stlačení tlačidla Inštalovať. Ako vyzerá môžete vidieť na obrázku nižšie.

play4

play5

Recenzie aplikácií sa nesie v podobnom štýle ako screenshoty. Na úvodnej strane sa nachádza panel s ohodnotením hviezdičkami a dve alebo tri recenzie používateľov. Ďalšie zobrazíte po kliknutí na šípku umiestnenú na pravej strane obrazovky. Google na rozdiel od predchádzajúcej verzie ale odstránil možnosť filtrovania. To znamená, že ak hľadáte recenzie relevantné len pre vaše zariadenie, budete mať problém. Podobne, filtrovanie napríklad podľa popularity alebo ceny chýba aj pri vyhľadávaní. Navyše, počet výsledkov je obmedzený na 48, čo je pri súčasnom počte aplikácií nachádzajúcich sa na Google Play pomerne málo.

play6

Vylepšenia nového Google Play Store sa teda týkajú najmä vzhľadu a rýchlosti. Google však opäť prináša medzi používateľov niečo, čo sa z nášho pohľadu zdá byť ako nedokončený projekt. Chýbajú nám tu základné filtre aplikácií, vyhľadávanie je obmedzené na 48 výsledkov a z recenzií zmizli informácie o zariadení či verzii aplikácie. Naopak, páči sa nám, že Google myslí na rýchlosť a nové usporiadanie informačných stránok aplikácií. Pri našom používaní sme si však všimli občasné zamrznutia stránky s otvoreným Google Play a aj načítavanie niektorých položiek trvalo oveľa dlhšie ako by sme považovali za prijateľné. Občas nám Google zahlásil aj chybu v znení “Vyskytla sa neočakávaná chyba. Skúste to znova neskôr.

Páči sa vám nový Google Play Store na webe?

Loading ... Loading ...

Zdroj: androidpolice

16.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+