MojAndroid

Google aktualizoval obchod s aplikáciami pre zariadenia s operačným systémom Android – Google Play Store. Nová verzia, ktorá nesie číselné označenie 3.9.16, prináša hneď niekoľko vylepšení a noviniek,  a pokojne túto aktualizáciu môžme označiť za najobjemnejšiu za posledných pár mesiacov. Na konci článku nájdete aj odkaz na stiahnutie.

Nová verzia Google Play Store prináša nasledujúce zmeny:

  • možnosť vymazania odinštalovaných aplikácií (ktoré ste predtým mali nainštalované) zo zoznamu všetkých aplikácií v Play Store,
  • možnosť označenia viacerých aplikácií (dlhším podržaním) a následné skupinové odinštalovanie označených aplikácií,
  • Play Store zaznamenáva váš pohyb medzi aplikáciami a vždy, keď stlačíte tlačidlo späť, vás vráti na vašu predošlú pozíciu,
  • notifikácie po nainštalovaní alebo aktualizovaní aplikácie ukazujú už aj jej farebnú ikonku, v operačnom systéme Jelly Bean sú notifikácie aj interaktívne (“rozťahovacie”).
    

Celková veľkosť inštalačného .apk súboru je oproti predošlej verzii menšia, čo znamená, že Google odstránil niekoľko nepotrebných alebo málo využívaných vecí, čo nás teší. Ak sa už novej verzie neviete dočkať a Google Play Store sa vám ešte neaktualizoval, prinášame vám odkaz, pomocou ktorého si Google Play Store 3.9.16 môžete stiahnuť a manuálne nainštalovať. Stačí, aby ste si v nastaveniach zaškrtli “Inštalácia z neznámych zdrojov”  (v sekcii Bezpečnosť) a inštalačný .apk súbor uložili na vašu SD kartu alebo internú pamäť. Potom už len stačí spustiť inštaláciu pomocou niektorého zo správcov súborov. Tu je spomínaný odkaz:

Stiahni Google Play Store 3.9.16

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
12.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+