MojAndroid

Facebook pozvoľna začína so sprístupňovaním nového, rýchlejšieho a modernejšieho webového rozhrania, ktoré bolo prezentované ešte v prvej polovici minulého roka. Podľa dostupných informácií má k novému rozhraniu zatiaľ prístup len malé percento zo všetkých používateľov tejto sociálnej siete.

Vybraným šťastlivcom sa pri prihlásení zobrazí výzva na vyskúšanie “Nového Facebooku”, ktorú môžu prijať alebo odmietnuť. Facebook pripravované novinky zatiaľ testuje a práve preto nateraz nedochádza k automatickej zmene. Zároveň existuje aj možnosť návratu k súčasnej ostrej verzii, pokiaľ by zmeny zapojeným používateľom aktuálne nevyhovovali.

Aké zmeny prinesie a kedy?

Portál Engadget, ktorý na tému upozornil, v súvislosti s novým dizajnom Facebooku vyzdvihuje použitie jasnejších farieb a celkovo prehľadnejšie rozhranie. K dispozícii má byť aj takzvaný tmavý režim, čo je v ostatných rokoch akýmsi trendom, ba priam už štandardom moderných aplikácií a webových služieb.

Facebook avizuje, že nový vzhľad “The New Facebook” bude do ostrej prevádzky nasadený ku koncu roka, konkrétnejšie ešte pred jeseňou. Používatelia zapojení do testovania dovtedy môžu zasielať hlásenia chýb a nedostatkov, rovnako ako svoje nápady a návrhy pre ďalšie vylepšenia.

Náš tip
Facebook zaznamenal bezpečnostnú chybu a odhalil administrátorov stránok
13.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+