MojAndroid

Google sprístupnil verejnosti novú verziu internetového prehliadača Chrome, ktorá prináša niekoľko šikovných noviniek. Okrem iných, sú to aj zmeny pod kapotou, ktoré majú vylepšiť používateľský zážitok pri skrolovaní stránok, či znížiť spotrebu energie, a to ako na smartfónoch, tak aj na desktopových počítačoch.

Chrome vo verzii 51 pridáva vo finálnej verzii nové Credential Management API, ktoré má uľahčiť prihlasovanie na stránkach. Developeri tak môžu integrovať schopnosť prihlásiť sa jedným kliknutím, prípadne podporu pre automatické prihlásenie a prihlásenie sa pomocou služieb, ako Google a Facebook. Nové technologické vylepšenia majú tiež znížiť spotrebu energie a najmä vylepšiť už spomínaný používateľský zážitok pri skrolovaní. To nastáva v mnohých prípadoch najmä pri načítavaní stránok, kedy používateľ už skroluje, no stránka na pozadí ešte stále načítava dáta. V tomto prípade stránky vypínajú skrolovanie, čo spôsobuje “sekanie”.

nexus2cee_iframe-1

Nové API má ale zefektívniť proces načítavania tak, že používateľovi “natiahne” do zariadenie len viditeľné časti stránky. To znamená, že na pozadí sa už nebudú načítavať reklamy, videá, obrázky, widgety a iné webové objekty dovtedy, dokým používateľ neprejde do sekcie, v ktorej sa skutočne nachádzajú. V testoch, pri použití nového API, zaznamenal Google pokles v spotrebe energie, a to až o 30%. Nehovoriac o tom, že eliminoval aj nepríjemne sekanie pri skrolovaní. Veď posúďte sami.

Novú verziu Chrome Google začína sprístupňovať širokej verejnosti postupne, k dispozícii je ale aj na manuálne stiahnutie ako APK súbor. Stiahnuť ho môžete na tomto odkaze

Zdroj: androidpolice

6.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+