MojAndroid

Inteligentné domácnosti dnes vedia robiť veľa veci automaticky a bez zásahu používateľa. Jedno alebo niekoľko vypínačov či prepínačov sa však vždy zíde a je dobré, keď používateľ má nad niektorými funkciami priamu kontrolu. Pripojenie takýchto ovládacích prvkov na systém inteligentnej domácnosti však nie je vôbec jednoduché a niekedy si vyžaduje náročnejšiu montáž, vedenie kabeláže alebo napájanie. S novinkou od Panasonicu však nemusíte riešiť ani jednu z týchto vecí

Na výstave CEATEC ukázala spoločnosť nový bezdrôtový spínač, ktorý dokáže fungovať úplne bez akéhokoľvek napájania alebo batérie. Všetko čo potrebuje k svojmu fungovaniu je pohyb. Otvorením dverí, sadnutím do kresla alebo jednoduchým stlačením, sa vďaka kinetickej energii vyprodukuje dostatok energie na to, aby spínač bezdrôtovo vyslal signál. Panasonic možnosti tejto technológie demonštroval zapínaním svetiel, ventilátorov, počítača alebo hudby za pracovným stolom, ktoré sa aktivovali po sadnutí používateľa do kresla.

Spoločnosť zatiaľ neoznámila žiadne nové produkty, ktoré by takýto bezdrôtový spínač bez napájania podporovali. Je však jasné, že v budúcnosti sa takýchto zariadení určite dočkáme.

Zdroj: theverge

 

6.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+