MojAndroid

Manažér súborov je pri práci s vašim Android zariadením nutnosťou. Na Android Markete existuje niekoľko aplikácií, ktoré nesú titul file manager, no len jedna z nich má viac ako 17 miliónov stiahnutí. Reč je o ASTRO File Manager, zrejme naobľubenejšom správcovi súborov pre náš obľúbený operačný systém Android. Ten sa od 12. októbra vyskytuje na Markete vo verzii 3.0, ktorá okrem iných funkcií prináša aj podporu Androidu v rovnakej číselnej verzii – Honeycomb. Poďme sa pozrieť na zmeny, ktoré táto najnovšia verzia ponúka.

Deň 12. október sa zapíše najmä to kalendárov majiteľov tabletov s operačným systémom Android vo verzii Honeycomb. Tí sa konečne dočkali manažéru súborov na úrovni, ktorí im poskytuje dostatok prostriedkov na prácu s ich multimediálnymi súbormi. No zmien sa dočkali aj majitelia smartfónov. ASTRO File Manager vo verzii 3.0 ponúka – plnohodnotného správcu mulitmediálnych súborov ako obrázky, hudba, videá, dokumenty a iné; zálohu/obnovu aplikácií a súborov; prehliadač obrázkov a textu; SMB – Server Message Block; networking; Bluetooth;  SFPT; podporu formátov .zip/.tar; downloader; thumbnails – zmenšené náhľady obrázkov; vyhľadávanie súborov;, správcu aplikácií; správcu procesov či dokonca podporu e-mailových príloh.


Medzi novinky patrí okrem podpory Honeycombu aj funkcia Drag & Drop, ktorá umožňuje presun súborov len dlhším podržaním prstu na displeji. Zmenou prešlo aj prostredie a ikony.

Ak ešte nemáte vo svojom Android zariadení správcu súborov, skúste  ASTRO File Manager, ktorý poskytuje naozaj všetko, čo by správca súborov mal. Je jednoduchý, funkčný a hlavne – zadarmo. Autori ho inovujú na základe analýzy, ktorá prebieha počas práce s touto aplikáciou. Ak chcete analýzu vypnúť, musíte si zakúpiť PRO verziu, ktorá vám zaručí aj odstránenie reklám.

ASTRO File Manager
Metago
Verzia Liší se podle zařízení (12. 10. 2011)
Veľkosť Liší se podle zařízen í
1.5+

Zadarmo

17.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+