MojAndroid

Zdalo sa, že Toshiba opustila na chvíľu trh s tabletmi, opak je však pravdou. Trh s tabletmi sa čoraz viac rozširuje a evidentne v ňom tkvie budúcnosť. Navyše s operačným systémom Android poskytujú tieto zariadenia nespočetné množstvo možností, čo zaraďuje tieto zariadenia na popredné priečky hardvérovej výbavy. Jedným z týchto produktov je práve Toshiba Thrive.

A čo je teda na tomto tablete také pozoruhodné a výnimočné? Jedným z plusov tohto výrobku je fakt, že na trh prichádza v niekoľkých verziách a cenových reláciách: 8 GB verzia za 430 US dolárov, 16 GB za 480 US dolárov a 32 GB verzia za 580 US dolárov. Pre bežného používateľa by však mala postačovať 8 GB verzia, pretože okrem základu, ponúka tento model plnohodnotnú podporu SD kariet, podporu HDMI, ale aj USB konektorov.

Ďalšími prvkami, hodnými spomenutia, sú vymeniteľné batérie, štandardný dvojjadrový procesor NVIDA Tegra 2, vybavenosť dvoma kamerami – hlavná 5MPx na snímanie okolia a 2MPx, ktorá sa môže hodiť pri video hovoroch. Toshiba ponúka aj niekoľko užitočných softvérových aplikácií ako Swype a softvér Resolution+.

Model Toshiba Thrive s Androidom 3.1 Honeycomb sa začne predávať v USA okolo 10.júla, no už od 13. júna Toshiba prijíma objednávky.

Zdá sa, že tento tablet sa zaradí na popredné miesta v obľúbenosti, ale určite aj vy máte svojho favorita, ktorý vlastníte, alebo by ste chceli vlastniť. Ktorý model vás zaujal v poslednom čase?

Zdroj: phandroid.com

6.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+