MojAndroid

Aplikáciu Android Market čaká v najbližších týždňoch veľká aktualizácia. Ide o úplnú zmenu grafického dizajnu, aplikácia sa teraz konečne otočí, keď máte telefón na šírku. Aplikácia bola najprv dostupná na stiahnutie z XDA fóra, no odkaz na stiahnutie už vyše dňa nefunguje kvôli veľkému náporu. To znamená, že sme zo začiatku nemali možnosť aplikáciu vyskúšať, no neskôr pribudli ďalšie linky na stiahnutie. Ak sa už nemôžete dočkať, tak sťahujte: verzia pre Android 2.2verzia pre Android 2.1 a staršie. Na HTC Desire HD nabehne nový Market ako klasivký update aplikácie.

Po grafickej stránke prinesie aktualizovaná verzia úplne nový dizajn ladený do Android zelenej, rozdelenie informácií o aplikácii do záložiek nahradí jedna dlhá stránka, kde nasledujú komentára, podobné aplikácie, obrázky atď. jeden za druhým. Home stránka a stránky jednotlivých kategórií majú hore carousel, kde si môžete v rýchlosti pozrieť odporúčané aplikácie. Carousel je veľmi plynulý a pekne spravený. Tiež pribudla verzia na šírku/landscape.

Inštalácia aplikácií je principiálne rovnaká, ale esteticky omnoho príjemnejšia. Po stlačená tlačidla Inštalovať sa zobrazia systémové a bezpečnostné moduly, ku ktorým chce aplikácia pristupovať. Samozrejme, toto nie je nič nové, ale je to omnoho prívetivejšie, a Google pravdepodobne dúfa, že takto prijme aj technicky menej zdatných používateľov venovať im pozornosť. Na záver už len stačiť OK ako aj predtým.

Kúpenie aplikácie je tiež rovnaké ako predtým. Zaplatíte, mailom vám príde potvrdenie a aplikácia sa nainštaluje. Vrátenie peňazí je tiež easy – len otvorte Market a stlačte Refund. Pozor však na nový 15 minútový limit! Doteraz ste si mohli vyskúšať platené aplikácie na 24 hodín, ale tomu je koniec.

Ďalšou veľkou zmenou je zvýšenie maximálnej veľkosti aplikácie na 50 MB.

15.12.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+