MojAndroid

Naozaj je to tak, nerobíme si žarty. Túto trochu prekvapujúcu informáciu zverejnil na svojom Google+ profile samotný Sundar Pichai, najvyšší šéf Androidu a projektu Chrome.

Jeho vyhlásenie tak popiera všetky doterajšie predpoklady a fámy, podľa ktorých mala nová verzia operačného systému Android niesť číselné označenie 5.0 a názov Key Lime Pie, teda limetkový koláč. Prvýkrát v histórii tak nová verzia nebude pomenovaná po nejakej všeobecnej sladkosti, ale po konkrétnom výrobku, v tomto prípade samozrejme známej čokoládovej tyčinke od firmy Nestlé. Je viac než pravdepodobné, že tento názov v Google nevybrali náhodou, ale skôr „objavili“ ďalšiu novú oblasť reklamy.

Android KitKat

Nový Android už má dokonca aj svoju sochu pred sídlom spoločnosti Google a Sundar Pichai sa vo svojom príspevku pochválil aj ďalším míľnikom – celkový počet aktivácií Android zariadení od uvedenia operačného systému už prekonal jednu miliardu. Súčasne sa pochválil, že na svojej pracovnej ceste v Ázii mal možnosť zoznámiť sa so zariadeniami, ktoré pripravujú partneri Googlu a majú byť predstavené na výstave IFA v Berlíne. Podľa Pichaia sa je na čo tešiť a čaká nás množstvo zaujímavých noviniek.

KitKat 4.4 Tech Specs

DOPLNENÉ 3. 9. 2013 o 22:50: Obe spoločnosti nestrácajú čas a vzájomnú spoluprácu už masívne propagujú na svojich oficiálnych stránkach. Pokiaľ navštívite oficiálnu stránku android.com, nájdete na nej informáciu o pomenovaní novej verzie tohto operačného systému. Ešte zaujímavejšie pôsobí stránka kitkat.com, na ktorej je umiestnená reklama, vtipne spodobujúca čokoládovú tyčinku s mobilným zariadením. Dozviete sa tam aj technické špecifikácie nového Kitkatu 4.4 :-)

Zdroj: gsmarena.com, plus.google.com

3.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+