MojAndroid

Výstava CES 2018 v americkom Las Vegas sa už začala a my môžeme byť svedkami prvých nových produktov. Jedným z nich je aj nový Acer Chromebook 11, ktorý zaujme aj svojou ľahko vylepšenou výbavou. Poteší tiež dlhá výdrž na jedno nabitie.

Náš tip
Microsoft Office je dostupný pre všetky Chromebooky

Acer Chromebook 11 | CES 2018

Novinka zaujme už na prvý pohľad, ponúkne netradičný povrch, ktorý obsahuje jemné gravírovanie. Obzvlášť v modrej farbe to na tomto chromebooku vynikne. Vnútorná strana zariadenia je následne čierna. Zariadenie obsahuje 11,6″ dotykový IPS displej so základným rozlíšením 1366 x 768 pixelov, 4 GB RAM, bližšie nešpecifikovaný procesor Intel Celeron, 16/32 GB interného úložiska a samozrejmosťou sú tiež technológie Wi-Fi či Bluetooth 4.2.

Acer ponúkne tiež úzke previazanie so službou Disk Google aj vzhľadom na to, že interné úložisko zariadenia je skutočne minimálne. V predaji bude k dispozícii verzia s dotykovým displejom (CB311-8HT), ale aj verzia so štandardným “nedotykovým” displejom (CB311-8H). Zariadenie tak nájde využitie aj ako dotykový tablet, najmä s podporou Android aplikácií v Obchode Play. Nie všetky aplikácie vak podporujú režim zobrazenia na celú obrazovku v prípade platformy ChromeOS.

Náš tip
17 ďalších Chromebookov dostáva Obchod Play a podporu Android aplikácií

Zariadenie Acer Chromebook 11 ponúkne tiež veľmi dobrú výdrž na jedno nabitie vzhľadom k veľkosti zariadenia. Výrobca deklaruje výdrž na úrovni až 10 hodín na jedno nabitie. Model Acer Chromebook 11 sa tak zaradí do portfólia po boku väčšieho, skôr predstaveného a aktualizovaného zariadenia Acer Chromebook 15.

Zdroj: androidcommunity

8.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+