MojAndroid

Zdá sa, že výrobné a montážne linky spoločnosti Samsung sa nezastavia ani v najbližších mesiacoch, a po všetkých doterajších modeloch, sa Samsung chystá spustiť výrobu a montáž novinky v podobe Nexus GT-I9260 smartfónu. Vychádzame z predošlých skúseností a znalostí, keď Samsung sa podieľal na dodávke predošlých zariadení ako Galaxy Nexus. Možná je aj účasť  spoločnosti Motorola, ktorá by mohla priniesť na povzbudenie svojich ekonomických aktivít ešte výkonnejší Nexus (Plus?).

Novinka z dielne Samsungu, v spolupráci so spoločnosťou Google, by mala niesť označenie Nexus GT-I9260 a známe sú aj prvé porovnania špecifikácií s modelmi ako Galaxy Nexus a Samsung Galaxy S III.

Špecifikácie nového Nexusu hovoria o 4,65 palcovom Super AMOLED displeji s HD rozlíšením, poháňaný by mal byť dvojjadrovým, nešpecifikovaným  procesorom A9 s taktovaním 1,5 GHz, ktorý by mohol mať pomerne slušne výkonnú grafiku. Hlavný fotoaparát bude vytvárať fotografie s rozlíšením 8 megapixlov, predný zase v rozlíšení 1,9 megapixlov. Vnútorná pamäť bola stanovená na 16 GB a nový Nexus bude podporovať aj SD karty. Je viac než pravdepodobné, že operačným systémom bude Android 4.1 Jelly Bean.

Ostáva už hádam len jediná otázka doplnená o myšlienku viacerých z vás: „Kedy sa tento kúsok objaví a aká bude jeho konečná cena pre zákazníkov?“

Situáciu budeme sledovať a priebežne vás o nej budeme informovať. Zostaňte s nami!

Zdroj, foto: SamMobile

21.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+