MojAndroid

Čínsky výrobca Xiaomi na začiatku roka oznámil, že jej rad Redmi sa stáva samostatnou značkou podobne ako smartfóny značky Poco od rovnakého výrobcu. Následne boli predstavené smartfóny Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro a Redmi 7. Druhý menovaný sa začal predávať ešte len minulý mesiac, ale už sa dočkal svojej prvej aktualizácie.

Aktualizácia má verziu stabilného systému MIUI 10.2.8.0, ktorý je postavený na Android 9.0 Pie. Veľkosť aktualizácia je 300 MB a je dostupná formou OTA. Jej hlavnou úlohou je oprava chýb najmä tej, ktorá súvisí s prekrývaním pop-up bublín pri telefonovaní notifikačnými ikonami. Okrem toho obsahuje aj marcovú bezpečnostnú záplatu systému Android. Redmi Note 7 Pro ponúka zákazníkom 6,3-palcový IPS displej s rozlíšením 2340 x 1080 pixelov. Výbornou vlastnosťou je pomerne výkonný procesor strednej triedy Qualcomm Snapdragon 675 s grafickým jadrom Adreno 612 a až 6 GB RAM. Duálny 48-megapixelový fotoaparát dokáže natáčať 4K videá, a to aj s pomocou elektronickej stabilizácie obrazu (EIS). Ako bonus má smartfón batériu s kapacitou 4000 mAh a rýchlym 18W nabíjaním. To všetko za cenu okolo 200 EUR.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
15.4.2019
Zdroj: GSMarena
 • Mr.Pablos

  Zabudli ste dopísať že Redmi note 7 pro nepodporuje 800MHz LTE pásmo, preto ho xiaomi neplánuje v európe predávať. Takže zbytočné vzrušenie.

 • Jozef Sliacky

  Honor 9lite nedostane novy update na android pie? Dakujem

  • Miro

   O tejto aktualizácii sa už hovorí, údajne mala prísť v prvom kvartáli 2019, ktorý už ale skončil. Huawei zatiaľ nič oficiálne nepotvrdil, takže nevieme kedy a ani či bude tento update dostupný. V prípade, ak sa ľady pohnú, budeme o tom určite informovať :)

   • Jozef Sliacky

    Dakujem

+