MojAndroid

Samsung predstavil spolu s novými modelmi Galaxy S10 aj novinku na trhu skladacích smartfónov, model Galaxy Fold. Tento kúsok technológie si trpezlivo strážil a verejnosti ho ukazoval len minimálne. Nové video, ktoré uniklo na internet, ho však ukazuje pomerne reálne aj so všetkými jeho nedostatkami.

Doteraz sme ho videli len v tom najlepšom

Skladacie smartfóny sú veľmi mladé. Samotné ohybné a skladacie displeje sú ešte celkom nedokonalé, o čom výrobcovia veľmi dobre vedia. Aj Samsung si to uvedomuje, napriek tomu sa snaží ukázať, aké sú úžasné. Samozrejme, skladacie smartfóny sú niečo fascinujúce a pokrokové, výrobca by ale nemal zákazníkov zavádzať.

Samsung Galaxy Fold sa ešte nedostal do rúk verejnosti, do predaja pôjde až 26. apríla
Samsung Galaxy Fold sa ešte nedostal do rúk verejnosti, do predaja pôjde až 26. apríla

Samsung Galaxy Fold bol predstavený už pred niečo vyše mesiacom. Od tej doby ho ešte doposiaľ nikto z verejnosti nedržal v rukách. Promo videá síce ukazovali, aké bohaté má smartfón funkcie, Samsung si ale dal veľký pozor na to, aby neukázal čokoľvek nedokonalé. O to sa však postaral autor jedného videa, po ktorom už Samsung nemá čo skrývať.

Áno, bude viditeľný aj záhyb

Na to, aby sa ohybný alebo skladací displej aj ohýbal, je potrebné, aby mal niekde v rámci svojej plochy záhyb. Ten ale rozhodne nie je žiaden dizajnový výkvet a Samsung sa ho snažil na renderoch a promo videách schovať. Neoficiálne video, ktoré mimochodom pochádza z Vietnamu, kde sa vyrába väčšina Samsungov, ukazuje aj tento záhyb. Za určitých okolností ho vidno veľmi dobre, inokedy je našťastie nepozorovateľný.

Samsung Galaxy Fold je určite veľmi vydarený smartfón. Žiaden výrobca ešte nemá dostatok skúseností v oblasti skladacích smartfónov. Napriek tomu sa nebojíme povedať, že práve tento má šancu stať sa veľkým hitom. A čo si o ňom po zhliadnutí neoficiálneho videa myslíte vy? Napíšte nám o tom do diskusie pod článkom.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
SÚŤAŽ: Odpovedzte na tri jednoduché otázky a vyhrajte Samsung Galaxy S10!
Náš tip
Stiahnite si pozadia z ohybného smartfónu Samsung Galaxy Fold
19.3.2019
Zdroj: Sammobile

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+