MojAndroid

Spotify údajne umožňuje niektorým Android používateľom otestovať nový hlasový režim pre automobily, ktorý by mal byť náhradou v minulom roku odstránenej funkcie Car View. Informáciu priniesol portál TheVerge.

Nový režim pre ovládanie je zatiaľ dostupný vybraným Android používateľom

V novembri Spotify oznámilo, že ukončí vo svojej aplikácii funkciu Car View bez toho, aby bola pripravená okamžitá náhrada. Car View bola zjednodušená verzia aplikácie, ktorá podporovala bezpečnejšiu jazdu tým, že zobrazovala iba ovládacie prvky prehrávania a informácie o aktuálnej skladbe.

Spotify vtedy tvrdilo, že aktívne skúma alternatívne spôsoby, ako udržať vodičov v bezpečí a zároveň ich poskytnúť hudobný zážitok na cestách. Teraz v aplikácii začína s testovaním nového režimu s názvom Car mode. V tejto chvíli nie je jasné, či je režim Car Mode dostupný aj pre iOS, alebo sa zatiaľ len testuje na Android používateľoch.

Ako sú hlavne rozdiely oproti predošlému režimu?

Pri počúvaní hudby po pripojení k automobilu cez Bluetooth rozhranie sa niektorým používateľom zobrazuje výzva, aby si nový režim otestovali. Najdôležitejším rozdielom režimu Car Mode oproti starej verzii je, že vodiči môžu teraz jednoduchšie prehliadať a vyhľadávať hudbu.

Umožní to nový dizajn s tromi kartami, ktorý je zhodný s hlavnou aplikáciou Spotify. Karta Domov (Home) je teraz oveľa jednoduchšia a preto sa dá ľahšie ovládať bez toho, aby ste sa na ňu priamo pozerali. Samotné ovládanie prehrávajúcej skladby obsahuje iba základné tlačidlá prehrávania/pozastavenia, preskočenia alebo náhodného prehrávania vo väčšej veľkosti.

K dispozícii je aj tlačidlo mikrofónu s jednoduchým prístupom na ovládanie hlasom. Hlasové ovládanie predstavuje ďalší spôsob, ako prehľadávať knižnicu hudby a podcastov Spotify v režime Car Mode. Zároveň knižnica ponúka rýchly prístup k hudbe, ktorú ste naposledy počúvali.

Náš tip
Ako si zmeniť meno na Facebooku? | Návod
26.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+