MojAndroid

Spoločnosť Google minulý týždeň po dlhých špekuláciách predstavila na konferencii Google I/O 2019 svoje smartfóny strednej triedy Google Pixel 3a a Pixel 3a XL. Okamžite po prezentácii začali médiá s testovaním oboch modelov jednej z najväčších spoločnosti na svete. Okrem klasických používateľských testov čakajú tieto dva modely testy odolnosti a opraviteľnosti. V druhom prípade je najpopulárnejším odborný test serveru iFixit. A práve ten teraz vyriekol nad novinkami konečný verdikt.

Serveru sa do noviniek podarilo dostať pomerne jednoducho. Síce je nutné zariadenia otvárať z prednej strany cez displej, ale ten nie je k telu prilepený, pretože nové Pixely nemajú narozdiel od vyšších modelov žiadny stupeň vodeodolnosti. Netreba teda zariadenie nahrievať a stačí displej jemne vypáčiť. Jednotlivé komponenty nie sú napevno pripojené k základnej doske, a to dokonca ani USB-C konektor. Ich výmena je tým pádom jednoduchá. Pozitívom je použitie bežných skrutiek T3 Torx alebo ekologické lepidlo, ktorým je prilepená batéria. Negatívom môže byť krehký displej alebo tenké pásikové káble, ktoré môžete pri oprave ľahko pretrhnúť. Celkovo ale iFixit hodnotí oba smartfóny ako tie najľahšie opraviteľné na súčasnom trhu. Väčšina nových zariadení totiž ponúka unibody konštrukciu z hliníka alebo skla a len samotné otváranie je tým pádom oveľa náročnejšie.

Náš tip
Android TV dostane vylepšený obchod Google Play

 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+