MojAndroid

Spoločnosť Solid Energy vyvinula novú technológiu, ktorá umožní zväčšenie kapacity Li-on batérie až o 30%. Dosiahla to vďaka použitiu nového typu elektródy, ktorá je namiesto grafitu vyrobená z tzv. lítiového kovu. Táto technológia nie je novinkou a už dávnejšie sa ju vedci v batériách pokúsili použiť. Všetky pokusy však skončili neúspechom a batérie sa vždy ocitli v plameňoch. Solid Energy však vytvoril nový typ elektrolytu, materiál nachádzajúci sa medzi elektródami, ktorý robí túto technológiu úplne bezpečnou. Bezpečnosť zvyšuje aj to, že nový typ elektrolytu je nehorľavý.

ku-xlarge

Vďaka novej technológii bolo možné zvýšiť kapacitu batérie až o 30%, a to pri zachovaní jej pôvodných rozmerov. Vďačíme tomu najmä tenkej elektróde, ktorá nezaberá toľko miesta. Spoločnosť momentálne dokáže vyrobiť len batérie s menšími rozmermi, ktoré odpovedajú veľkostiam používaných v smartfónoch. Tím Solid Energy taktiež tvrdí, že po komerčnom rozšírení a začatí masovej výroby, by teoreticky dokázali zvýšiť kapacitu batérií až o 40%. To by znamenalo, že v budúcnosti by smartfóny mohli pri zachovaní svojich rozmerov, na jedno nabitie vydržať aj niekoľko dní. Samozrejme, podobne ako aj iné technológie, čakáme už len na komerčnú dostupnosť týchto batérií. Spoločnosť však zatiaľ pre verejnosť neuvádza žiadne detaily o presnom fungovaní technológie a ani o tom, kedy by sa technológia mohla v batériách reálne nasadiť. Ostáva len dúfať, že už budúci rok sa stane v tejto oblasti prielomový a to aj napriek tomu, že doterajšie správy nás stále nechávajú skeptickými.

Zdroj: gizmodo

21.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+