MojAndroid

Xiaomi už niekoľko rokov vyrába mimoriadne populárne fitness náramky Mi Band. Doposiaľ boli predstavené tri generácie, z ktorých každá novšia prišla s novými funkciami a možnosťami. No a pre Mi Band 4 to mal byť farebný displej, o čom sa hovorilo už nejaký čas. Teraz sa to aj potvrdilo, keď sa nový náramok objavil na ďalších fotografiách.

Farebný displej je veľký generačný skok

Určite si niektorí z vás pamätajú prvú generáciu náramku Mi Band. Bol to naozaj veľmi jednoduchý náramok, ktorý mal len tri diódy a žiadny displej. Až druhá generácia priniesla displej, ktorý sa dal ovládať pomocou okrúhleho tlačidla pod ním. Mi Band 3 nakoniec prišiel so zaobleným telom a displej bol konečne dotykový.

xiaomi mi band 4
Nové fotky potvrdzujú farebný displej, ktorý bude zobrazovať dôležité informácie

Xiaomi Mi Band 4 nebude výnimkou a okrem iného opäť prinesie pokrok v oblasti displeja. Ten bude tentokrát dotykový a navyše aj farebný. Na základe fotografií, ktoré unikli na internet, by mal zobrazovať základné informácie už na základnej obrazovke. Nebudú chýbať kroky, tep a spálené kalórie. Samozrejmosťou je čas a dátum, vyššie si môžete všimnúť aj stav batérie a pripojenia.

Opäť príde v dvoch modeloch, vylepší sa aj batéria a nabíjanie

Nedávna Bluetooth certifikácia nového Mi Band 4 potvrdila, že znovu môžeme očakávať dva varianty. Konkrétne sú označované ako XMSH08HM a XMSH07HM. Pre XMSH08HM bola potvrdená aj prítomnosť NFC, takže sa zjavne bude jednať o drahší variant.

xiaomi mi band 4
Pri rovnakej veľkosti ponúkne Mi Band 4 väčšiu batériu a lepšie nabíjanie

Medzi spoločné vlastnosti oboch náramkov bude patriť zväčšená batéria. Zo 110 mAh narastie na 135 mAh. Niekomu sa to môže zdať málo a uvidíme, koľko energie si zapýta farebný displej. Náramky Xiaomi však vždy ponúkali oproti konkurencii lepšiu výdrž. Dobrou správou pre batériu je aj nabíjanie, ktoré bude odteraz oveľa jednoduchšie. Úplne tak bude stačiť pripnúť náramok na nabíjačku a netreba ho zvliekať z remienka.

Špekuluje sa, že Xiaomi Mi Band 4 dostanú aj podporu XiaoAi, ktoré pomáha ovládať smart domácnosti, ale toto výrobca doposiaľ nepotvrdil. Čo sa týka ceny, základná verzia by mala štartovať niekde medzi 29 a 43 dolármi. Za verziu s NFC si budete musieť zaplatiť až 72 dolárov.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Xiaomi Mi Band 4 poodhalený, najväčšou novinkou bude farebný displej
Náš tip
Aplikácia Mi Fit dostáva po aktualizácii nový vzhľad
Náš tip
Xiaomi Mi Band 3 | VIDEORECENZIA
1.6.2019
Zdroj: Gizchina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+