MojAndroid

Smartfóny Motorola sa vyznačujú skutočne dobrým pomerom cena/výkon. Výrobca však nezabúda na starostlivosť o zariadenia aj po stránke aktualizácie svojich zariadení. Nové aktualizácie teraz prichádzajú hneď na trojicu zariadení Motorola. Ide konkrétne o modely Motorola Moto G5 Plus, G5S Plus a X4.

Náš tip
Lenovo Moto G5 Plus: Najlepší telefón vo svojej triede | RECENZIA
Náš tip
Motorola Moto G5s Plus: Vylepšené plusko od Lenova | RECENZIA

Motorola a softvérové aktualizácie

Modely Motorola Moto G5 Plus a G5S Plus z oficiálnej slovenskej distribúcie dostávajú januárovú bezpečnostnú aktualizáciu. Tá prináša až 20 bezpečnostných vylepšení v rámci operačného systému Android. Aktualizácia je dostupná ako pre SingleSIM variantu, tak aj pre variantu DualSIM. Aktualizácia pre model Moto G5S nesie kódové označenie NPNS25.137-93-4 a pre model G5S Plus následne NPSS26.116-26-8.

Model Motorola G5S Plus dostáva okrem bezpečnostnej aktualizácie aj ďalšie vylepšenia. Ide o vylepšenú aplikáciu fotoaparátu, ktorá ponúka možnosť zvýraznenej farby. Aplikácia je dostupná pre smartfóny zo slovenskej distribúcie v Obchode Play, a to pod názvom Moto Camera 2.

Smartfón Motorola Moto X4 dostáva takisto novú aktualizáciu. Tá prináša februárové bezpečnostné opravy a rieši hneď 26 zraniteľností v rámci systému Android. Aktualizácia je dostupná s kódovým označením OPWS 27.2.1 pre DualSIM aj SingleSIM zariadenia z oficiálnej slovenskej distribúcie.

Náš tip
Motorola Moto X4: Vodeodolný elegán v kabáte #moto | RECENZIA

Pre aktualizáciu odporúčame stabilné a neobmedzené internetové pripojenie a tiež dostatok miesta na vnútornom úložisku. Dostali ste už bezpečnostnú aktualizáciu aj na váš Android smartfón? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Za screenshoty ďakujeme spoločnosti Motorola.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
10.3.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+