MojAndroid

Spoločnosť Samsung sa blíži k dohode o kúpe firmy Novaled AG, nemeckého výrobcu materiálov, ktoré sa používajú v displejoch pre smartfóny alebo televízie. Podľa vnútorného zdroja, ktorý si neželal byť identifikovaný, akvizícia by mala byť uskutočnená už tento týždeň za sumu 200 miliónov dolárov. Informoval o tom portál Bloomberg.

Samsung Novaled Super Amoled

Lee Tae Hun, hovorca spoločnosti Samsung pre divíziu chemických a elektrických materiálov uviedol – “Plány na získanie Novaledu sú predmetom vnútorného skúmania, žiadne podrobnosti neboli zatiaľ stanované”. Novaled sa v štúdiu Lux Research zaradil do desiatky najinovatívnejšich spoločností, na základe potenciálu svojich projektov a oslovenia trhu. Spoločnosť nedávno oznámila prielom v tlači OLED materiálov, rovnako ako laserové prispôsobovanie OLED panelov po výrobe. Akvizícia spoločnosti by Samsungu, ako aj jeho produktom priniesla kvalitnejšie zobrazovacie panely s vyššou efektivitou, ktorá by sa mohla prejaviť v lepšej výdrži batérie, v prípade mobilných zariadení.

Zdroj: phonearena

30.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+