MojAndroid

MoPub je systém, pomocou ktorého môžu programátori aplikácií pre operačné systémy Android a iOS jednoducho integrovať reklamu vo svojich aplikáciách. Tento systém im okrem iného umožňuje reklamné bannery načítavať z viacerých zdrojov bez nutnosti aktualizácie aplikácie. Pred niekoľkými dňami bol aktualizovaný MoPub Android SDK kvôli problému s hashovaným parametrom UDID. Tento parameter bol na niektorých zariadeniach skrátený, kvôli čomu nefungovalo správne meranie počtu kliknutí. Mnohé reklamné siete preto nezobrazovali správne výkon (zárobok) reklamných kampaní založených na CPC (platba za klik). 

Nová verzia MoPub Android SDK je dostupná na stiahnutie zo stránky github.com. Odporúčam teda všetkým programátorom, ktorí používajú MoPub, aby novú verziu MoPub-u zahrnuli do najbližšej plánovanej aktualizácie svojej Android aplikácie.

22.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+