MojAndroid

Google sa o svoju aplikáciu Android Auto, ktorá slúži na prepojenie smartfónu a informačného displeja vozidla, stará. Každú chvľu softvér vylepšuje a prináša nové funkcie. No ani problémy sa mu nevyhýbajú. O poslednom sme vás informovali v apríli tohto roka.

Mohlo by vás zaujímať:

Posledná aktualizácia, ktorá je už dostupná aj cez Google Play, sa týka vyššej bezpečnosti počas jazdy. Novinkou aplikácie Android Auto vo verzii 12.2 je podľa webu arenaev.com zavedenie sivých ikon, ktoré by vodič nemal počas jazdy používať. Google vás týmto chce upozorniť na to, že sa máte venovať riadeniu a nie ťukaniu na ikony aplikácií, ktoré by vašu pozornosť mohli rozptýliť.

VW ID.4 Android Auto
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Vybrané ikony zosivejú a prestanú byť funkčné, ak sa auto pohne a vráti sa im farba aj funkčnosť po zastavení vozidla. Okrem tejto novej bezpečnostnej funkcie prináša aktualizácia tradičné vylepšenie stability a výkonu. Ako býva zvykom, viac podrobností o tom, aké konkrétne problémy so stabilitou a výkonom update rieši, sme sa nedozvedeli.

Aktualizácia Android Auto prebehne automaticky, ak máte túto možnosť povolenú v nastaveniach. prípadne si jej dostupnosť môžete skontrolovať ručne cez Google účet.

Android Auto
Android Auto
Developer: Google LLC
Price: Free
  • Android Auto Screenshot
  • Android Auto Screenshot
  • Android Auto Screenshot
  • Android Auto Screenshot
  • Android Auto Screenshot

Náš tip
Upgradujte na nový Samsung Galaxy s umelou inteligenciou a navyše ušetrite

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+