MojAndroid

Ak svoje mobilné zariadenia, či už smartfón alebo tablet, využívate aj na hranie hier, určite vás bude zaujímať nová služba s názvom FTW. Táto umožňuje synchronizáciu dosiahnutých výsledkov v hrách naprieč rôznymi platformami operačných systémov. To znamená, že ak prejdete na svojom Android telefóne 30 levelov Angry Birds, váš dosiahnutý úspech sa automaticky synchronizuje s ostatnými zariadeniami s rovnakým alebo iným operačným systémom. Synchronizácia bude teda fungovať napríklad  s iOS zariadeniami a v blízkej budúcnosti sa ráta aj s podporou Windowsu a Mac OS X.

Pre funkčnosť novej služby je potrebný aj zásah do samotných aplikácií. Žiaľ API k tomu potrebné zatiaľ nie sú intergované v žiadnej dostupnej hre. Spoločnosť dúfa, že sa to aj vďaka podpore Android komunity čoskoro zmení a že vývojári túto novú funkciu začnú už v blízkej dobe naplno využívať. FTW služba je teda zatiaľ len na začiatku svojej cesty za úspechom. Ak by sa nakoniec podarilo získať dostatočný počet developerov, ktorí by využili nové možnosti, ktoré FTW ponúka, uľahčilo by to život nejednému hráčovi. Uvítali by ste takúto službu aj vy alebo je podľa vás zbytočná?

Zdroj: phandroid.com

8.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+