MojAndroid

Nova Launcher patrí k najstarším a najobľúbenejším altern atívnym launcherom v obchode Google Play. Pravidelne prináša pre staršie smartfóny prostredie a prvky najnovšieho systému Android, ktorým pridáva ešte pár funkcií navyše. Teraz sa k Google Play objavila aktualizácia na jeho stabilnú verziu 6.1.6, ktorá opäť posúva pôžitok z používania Android smartfónu o niečo ďalej. Aké nové funkcie prináša?

Prvou novinkou sú číselné bodky v aplikáciách, ktoré ukazujú neprečítaný počet notifikácií pre konkrétnu aplikáciu. Doteraz museli mať používatelia pre túto funkciu nainštalovanú dodatočnú aplikáciu TeslaUnread, ale od novej verzie to už neplatí. Funkcia je ale dostupná len v platenej verzii Nova Launcher. Ďalšou novinkou je možnosť náhľadu notifikácie v bubline, keď dlhšie podržíte prst na ikonke aplikácie. Poteší aj funkcia Undo (Vrátiť späť) vďaka, ktorému môžete napraviť napríklad zbrkle vymazanie ikonky z plochy. Poslednou novinkou je možnosť mať aplikáciu Správy Google v tmavom režime. Táto novinka zatiaľ oficiálne fungovala len na Pixel smartfón, ale s Nova Launcherom vám pre tmavý režim stačí nainštalovať Google Now Companion app a v Nova nastaveniach pod menu Integrácie vybrať Správy Google, kde nájdete položku pre tmavý režim.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2017
Aktuálna cena: 5,25 €
Verzia: 2017
Aktuálna cena: 5,25 €
16.4.2019
Zdroj: XDA-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+