MojAndroid

Skúsenejší používatelia vedia, že Nova Launcher je jedným z najlepších a najobľúbenejších alternatívnych launcherov v Obchode Play. Aj napriek tomu, že existuje už cez jednu dekádu, jeho vývojári sa stále snažia prinášať nové funkcie či zmeny vzhľadu. Najnovšia aktualizácia sa podľa portálu XDA-Developers týka podpory pre dizajnový jazyk Material You a dočkáme sme sa aj nového vzhľadu menu s nastaveniami, nových gest a ďalších zmien.

Nova Launcher v najnovšej beta verzii prináša množstvo vylepšení

Najnovší Nova Launcher beta (verzia 8.0) je postavený na Launcher3 z Androidu 12L. Tešiť sa teda môžeme na podporu dizajnového jazyka Material You, konečne! Farebná schéma sa teda bude meniť v závislosti od prevládajúcich farieb z vašej tapety. Okrem toho však dostalo redizajn aj menu s nastaveniami. V porovnaní so starým rozložením by malo byť jednoduchšie na navigáciu.

Update taktiež prináša podporu pre gesto potiahnutia na domovskej obrazovke doľava / doprava, nový typ priečinkov s pomenovaním “Align Bottom” a ďalšie opravy kompatibility pre Android 13. Najnovšiu beta verziu Nova Launcher si môžete stiahnuť pomocou tohto odkazu.

Náš tip
Google Pay na Slovensku končí, prichádza Google Wallet. Čo sa zmení?

19.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+