MojAndroid

Boli časy, keď používanie alternatívnych launcherov pôsobilo ako praktika tých najskúsenejších používateľov a ak sa niekto chcel pred kamarátmi vytiahnuť, nový launcher bol tým správnym odrazovým mostíkom. Launchery v sebe jednoducho ukrývali bežne nevídané možnosti, ktoré hneď chceli všetci vyskúšať. Dnes je ale situácia iná – podpora alternatívnych launcherov je zakorenená priamo v systéme Android, ktorý vám umožní “vypnúť” predinštalovaný launcher a natívne používať niektorý z alternatívnych bez toho, aby ten pôvodný zbytočne bežal na pozadí. Aj toto prispelo k obrovskému rozvoju alternatívnych launcherov, no ani to nezmenilo postavenie toho najznámejšieho a možno aj najužitočnejšieho. Nova Launcher patrí medzi to najlepšie, čo si na Android môžeme nainštalovať a je pre to niekoľko dôvodov.

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: Nova Launcher (11.časť)

Aktuálny a moderný vzhľad

Nova Launcher sa nehrá na niečo, čím nie je. Jednoducho chce používateľom sprostredkovať vzhľad čistého Androidu a v posledných niekoľkých verziách to robí skutočne skvelo. Ak chcete mať pocit, že máte na svojom zariadení čistý Android, jednoducho si môžete nainštalovať Nova Launcher a máte po probléme. Samozrejme, ani launcher nezmení všetky prvky systému, no je to výborný začiatok.

Nova Launcher 9 Nova Launcher 10 Nova Launcher 11

Tu ale výhody Nova Launcheru ani náhodou nekončia. Ak by jeho prínos spočíval iba vo vzhľade, prečo by si ho potom inštalovali mnohí majitelia na svoje Nexus zariadenia? Odpoveď je jednoduchá – prispôsobenie.

Prispôsobenie animácií, prechodov a ďalších častí systému

Ihneď po nainštalovaní launcheru zistíte, že sa niečo zmenilo. Tým niečím je obrovské množstvo nastavení, ktoré máte k dispozícii. Nastaviť si môžete všetky rôzne prechody, vzhľady a animácie na domovských obrazovkách. Jednoducho si môžete prispôsobiť systém podľa vlastných predstáv aj v takých rozmeroch, aké vám možno nikdy neprišli na um. Dalo by sa povedať, že tieto nastavenia sú trochu zákerné – ak sa totiž rozhodnete, že Nova Launcher už viac používať nechcete, je veľmi pravdepodobné, že táto voľnosť vám bude veľmi chýbať.

Nova Launcher 1 Nova Launcher 2 Nova Launcher 3

Prispôsobenie balíčkami ikon

Tak, ako boli alternatívne launchery považované za výstrelky najväčších “geekov”, boli ešte donedávna brané alternatívne balíčky s ikonami. Ide o takmer rovnako výraznú zmenu v systéme, ktorá pomáha prispôsobeniu zariadenia do najmenších detailov. Nova Launcher balíčky ikon podporuje už veľmi dlho a umožňuje vám nainštalovať si akýkoľvek kompatibilný balíček. Práve kompatibilita bola kedysi pri alternatívnych ikonách problémom, no dnes sú už nové balíčky ikon často kompatibilné s väčšinou najpopulárnejších launcherov a Nova Launcher medzi ne, samozrejme, patrí.

nova-launcher-18 nova-launcher-17

Pridávanie gest a skratiek

Nova Launcher ale siaha aj za bežné nastavenia na domovskej obrazovke. Ovládanie gestami využijete aj v iných častiach systému a aj tu máte otvorené dvere k predstavivosti. Jednoducho si môžete vytvoriť vlastné gestá a priradiť k nim konkrétnu akciu. Od základov tak môžete prekopať spôsob, akým ovládate svoj smartfón. Na takéto ovládanie si síce budete musieť možno trochu zvykať, no je možné, že potom už bez neho nebudete vedieť existovať.

Prispôsobenie menu s aplikáciami

Pre niekoho možno tieto možnosti nie sú veľmi dôležité, no pre niekoho iného sú úplne vitálne. Kedysi bolo menu s aplikáciami miestom, kde ste jednoducho našli všetky svoje aplikácie. Niektorí výrobcovia dnes už zašli ďalej a umožňujú používateľom trochu si prispôsobiť menu s aplikáciami, no alternatívne launchery stále vyhrávajú. Nova Launcher vám umožní vytvárať si priečinky a skupiny aplikácií a dokonca si môžete vytvoriť vlastné záložky v menu, vďaka ktorým môžete aplikácie ešte lepšie rozdeliť. Jednoducho toto menu bude fungovať presne podľa vašich predstáv a zrýchli a uľahčí vám prácu s vašim zariadením. A presne tak by toto menu fungovať malo, no nie?

Nova Launcher 7 Nova Launcher 8

Počítadlo upozornení

Nova Launcher má v sebe zabudovanú aj podporu pre počítanie upozornení. Ide o skvelú funkciu, ktorá vám pri každej aplikácii zobrazí počet zmeškaných udalostí tak, ako to robia niektoré nadstavby systému Android. Pre aktiváciu tejto funkcie si ale budete musieť stiahnuť samostatnú aplikáciu TeslaUnread, no spolupráca týchto dvoch aplikácií je skvelá a znovu ide o jednu z tých funkcií, ktorá by vám v budúcnosti mohla chýbať, ak by ste sa rozhodli prestať používať Nova Launcher.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Spoľahlivosť

Dnes už alternatívne launchery podporuje aj Google a keď si nejaký nainštalujete, väčšinou máte istotu, že bude fungovať správne a bez problémov. Nie vždy to tak ale bolo a vtedy Nova Launcher vynikal aj svojou spoľahlivosťou. Ak ste chceli dobrý launcher, ktorý by vám nežral veľa batérie a fungoval by v 99,99 % prípadov, nemali ste veľa možností. Aj dnes patrí Nova Launcher medzi tie najspoľahlivejšie a jednoducho viete, že vám bude fungovať. To je vlastnosť, ktorú od takejto dôležitej aplikácie potrebujete a ide o prvok, ktorým si tento launcher získal veľké množstvo fanúšikov.

Čistý Android na všetkých telefónoch

Ak patríte medzi fanúšikov Androidu, zrejme viete, že systém na väčšine moderných zariadení nie je tým Androidom, ktorý Google týmto výrobcom dáva. Výrazné grafické nadstavby menia Android v mnohých prípadoch na nepoznanie a je pravdepodobné, že väčšina používateľov systému ani netuší, ako čistý Android vyzerá. Mnohí z nich ale vedia, ako vyzerá Nova Launcher a tu sa tieto dve veci prelínajú. Nova Launcher už dlho prináša možnosť vyskúšať si čistý Android pre všetkých používateľov a mnohí zo súčasných používateľov preferujú Nova Launcher aj preto, že sa im nadstavba od výrobcu nepáči a chcú mať pocit, že používajú čistý Android. Toto plní Nova Launcher na výbornú a okrem toho je aj stelesnením všetkého, čo Android znamená – voľnosť, prispôsobenie a nekonečný výber možností.

Samozrejme, tu sa výpočet funkcií a vlastností aplikácie nekončí. Zabudnúť nesmieme ani na fantastickú podporu vývojárov, ktorí sa vzorne starajú o milióny svojich zákazníkov a neustále prinášajú nové a nové funkcie. Nova Launcher je na trhu už skutočne dlho a vďačí za to aj tejto skvelej podpore, ktorá nenechá fanúšikov čakať na novú funkciu v systéme ani o deň dlhšie, ako je absolútne nutné. Aj napriek tejto obrovskej porcii možností je Nova Launcher k dispozícii vo verzii zadarmo, kde môžete vyskúšať potenciál aplikácie a zistiť, čo všetko vám umožní. Ak uvidíte nejaké funkcie, ktoré dostupné nie sú a zatúžili by ste po nich, k dispozícii je aj platená verzia aplikácie, ktorá stojí 5,45 EUR, no ponúka ešte väčšie množstvo možností.

Aké máte vy skúsenosti s týmto launcherom? Používali ste ho, resp. používate ho do dnes? Ktoré alternatívy ste vyskúšali? Dajte nám vedieť v diskusii, aké sú vaše skúsenosti.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 2017
Aktuálna cena: 5,25 €
Verzia: 2017
Aktuálna cena: 5,25 €

Zdroj: Android Central

21.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • sakonn

  Práve ste ma presvedčili si ho vyskúšať :D :D :D Dlhšie používam Apex Launcher ale toto vyzerá zaujímavo.

  • Matej Domaracký

   Ľutovať nebudeš…v časoch môjho experimentovania s S3-kou som vyskúšal +/- 30 launcherov…pri Nova Launcheri som sa zastavil a odvtedy do žiadneho telefónu nič iné nejde…

  • Stano36

   A určite sa vrátiš naspäť k Apexu. Funkcie ktoré má Apex bezplatne Nová má iba v prémiovej platenej verzií.

   • Dano3266

    Nie nie, apex nevie niektoré veci ako nova porovnával som ich. Tuším to bolo prekrývanie widgetov alebo osadenie ikon mimo mriežky už sa nepamätám. Pre obyčajných ľudí nepodstatné ale ja používam zooper ako pozadie a na tom mám vlastné ikony takže v tomto umňa vyhráva nova. Apex má zasa lepšie odomknutie plochy pri presúvaní položiek a zoznam skratiek a widgetov je tiež lepší, viac sa mi páči klasický zoznam, nova má miniatúry a to mi moc nereže. Ten nadpis je hodne odvážny :D ale súhlasím je to skvelá ap používam už pár rokov.

    • Stano36

     Samozrejme každý preferuje niečo iné, mne tam chýbajú gestá a možnosť skryť aplikácie .

   • sakonn

    Vyskúšal som a ostanem nevrátim sa :D

 • Beo

  Používam ho už asi 2 roky je to topovica

 • stanley

  A co tak hola launcher s vysuvnymi swipe listami v rohoch na styl omni swipe skusili ste?

 • Patrikus

  Na Vianoce bol myslím Prime za 50 centov a odvtedy som iný launcher vo svojich zariadeniach nepoužil.

 • marakua

  Pouzivam ho roky, aj aj ked mam 3. nexus tak mu ostavam verny. Nastavenie, gesta.. Parada

 • Patrik

  Az ma to prinutilo sa prihlasit :). Odkedy mam dostatocne vykonny mobil s celkom dobre odladenou nadstavbou, som skor orientovany na launcher vyrobcu. Ale aj tak sa obcas nudim a skusam nove veci a takym sposobom som skusal hlavne trochu “odlisne” veci, ako napr Smart Launcher, ktory mozem len a len doporucit, pouzival som ho velmi dlho na LG Optimus Net, neskor aj na Xperii U, teda same lowendy a mobil bol maximalne plynuly. :) Potom, uz so Zenfone-om som objavil Arrow Launcher od Microsoftu. Co sa tyka funkcnosti, ten sa mi paci najviac. Naozaj tam je vsetko pod rukou na jeden-dva dotyky displeja, ale nie je dotiahnuty, je narocny, neoptimalizovany, nedotiahnute veci … a tak som nedavno skusil nainstalovat Novu. :) (este pred nou som skusal Google Now Launcher, ale nemal som nejak extra dobry pocit).
  To, co nasledovalo, bolo velmi prijemne prekvapenie. Mam pomerne velku RAM (2 GB), ale po instalacii Novy a greenifikovani (a odstrihnuti prebudeni) ZenUI Launcheru som zistil, ze priblizne o 100, alebo o viac MB mam RAM volnejsiu ako s Asus launcherom, aj ked velmi dobre viem, ako pracuje Android s RAM, nemusim sa nahanat za volnou RAM, aj tak ma to potesilo. Absolutne 100% rychlost, prisposobitelnost… jedina malicka vec mi chyba; to je gesto potiahnutia dole na domovskej obrazovke- stiahnutie listy v nativnom launcheri by ma v tomto stalo 5 eur z obchodu za verziu Prime. :) Dokonca mozem len tusit, ze moja inak tragicka a slabucka bateria vydrzi trochu dlhsie s Novou, ale nemam to nicim podlozene. Teda 100% spokojnost, je to zazrak! :)

  • Matej Domaracký

   2GB je pomerne štandard, nie pomerne veľa :P

   • Tak Je

    podľa toho v akej cenovej kategórií, poďla mňa je štandard 1Gb aj keď osobne mám 3Gb

    • Matej Domaracký

     No, telefón pod 150€ pre mňa nie je telefón :D
     A pozor na označovanie jednotiek ;-)
     1Gb nie je označenie kapacity operačnej pamäte :)

     • SimSon

      Ale je. Akurat ina jednotka…

      • Matej Domaracký

       Kde si sa prosím ťa dočítal, že Gb je označovanie kapacity operačnej pamäte? ;-)

       • SimSon

        Presne tam, kde si sa ty docital ze nie je! :-P

        BTW, skus si tipnut ako sa udava kapacita cipov z ktorych je pamatovy modul zlozeny?

        • Matej Domaracký

         Ja som si to nečítal, ja to proste viem. Ale rád sa nechám opraviť a poučiť :)
         Áno, samozrejme, pri prevode bytov na bity by sme sa k nejakému násobku čísla osem dopracovali, ale kapacita pamätí RAM sa udáva v MB, GB, nie v Mb a Gb.

         • Hodja Nasreddin

          Taký je úzus…..ale nikto Ti nemôže zabrániť udávať kapacitu v gigabitoch.
          Rovnako ako sa rýchlosť udáva v kilometroch za hodinu alebo aj v metroch za sekundu.

          • Matej Domaracký

           To nie je úzus, to je proste štandard. Kapacita v bajtoch, rýchlosť v bitoch.

          • Hodja Nasreddin

           Rýchlosť sa neuvádza v bitoch ale v bitoch (a ich násobkoch) za sekundu.
           Ale takisto Ti nikto nemôže zabrániť uviesť rýchlosť v bajtoch za sekundu.

          • Matej Domaracký

           Nemusíš ma o tom poučovať, b/s som neuviedol schválne ;-)
           Škoda reči…

          • Hodja Nasreddin

           Tak sa vyjadruj exaktne, dovtedy ozaj škoda reči.
           Rýchlosti, čiže priepustnosť zberníc, sa uvádzajú v MB/s, je to skrátka úzus, ako som písal, žiadny štandard.

     • Kubo102030

      Xiaomi Redmi 3 stojí 150€ a je to dobrý telefón, 2GB RAM, a výkonom zatieni Samsungy s cenovkou okolo 200€…

      • Matej Domaracký

       V prvom rade nestojí 150€, neviem, odkiaľ si to nabral…
       A o absencii využiteľných LTE frekvencií sa baviť nebudeme :)
       A o tom zatienení mobilov s cenovkou 200€ by som sa tiež radšej nehádal ;-)

       • Kubo102030

        Stojí 150€ len musíš vedieť odkiaľ ho kúpiť ;) LTE ti môžem okašlať. Tie predražené balíčky od operatorov sú úplne na kkt. Jedine Swan a 4ka ponúkajú dobrý internet za super cenu. A oni vysielajú na frekvenci, ktorú xiaomi podporuje takze ako nevyhodu to vobec neberiem… Xiaomi neseka, nelaguje, ma dostatok volnej ram, takze rozhodne prevysuje mnohe telefony aj za 200€…

        • Matej Domaracký

         Tak daj tip, odkiaľ ho kúpiť ;-)
         Pretože heureka tvoju cenu vyvrátila…;-)
         O čínskych obchodoch, amazone a pod sa snáď baviť nejdeme :)
         Predražené balíčky? Nuž, ja žijem v CZ a neviem, aké je to teraz s balíčkami či paušálmi na Slovensku, ale myslím, že to určite nie je také strašné…aj keď, to pokrytie tu bude asi lepšie ako u vás ;-)
         Nie všade je pokrytie 3G a ak si máš vybrať medzi 2G a 4G, tak…ty si vyberieš 2G, no…:D
         800 MHz Xiaomi neberie…1800 MHz máš prevažne len vo väčších mestách…
         Je X iných telefónov, ktoré nesekajú a tiež majú cenovku okolo 200€…ja ťa chápem, že si snažíš obhajovať svoj telefón, ale nie je to zázrak z nebies ;-)

         • Kubo102030

          čínske obchody? ak máš servisné stredisko blízko, nie je problém… 2GB za 5€ poprípade 8€? Trochu drahé… 1800MHz nie je len vo veľkých mestách, pozri si zoznam pokrytia swanu resp. 4ky. by the way, nie je to moj telefon, ja mám OnePlus 2 so všetkými frekvenciami ;)

          • Matej Domaracký

           Sklamem ťa, ale ani OnePlus 2 nemá všetky frekvencie :D
           800 MHz ;-)
           Čo to je “servisné stredisko blízko”??? To dnes neexistuje pošta, auto? :o
           4ka má tie ceny podstatne lepšie, teda :)

          • Kubo102030

           Tak ty si pekny ……. Si pozri parametre a nedristaj… Oneplus 2 ma 800 MHz. V česku, polsku… Tak neviem kde pozeras ale 1€ za 1 GB je dobra cena…

          • Matej Domaracký

           Ty si pekný čo???
           Dávaj si pozor na hubu, pubertiak. A fony.sk nie je dôveryhodný zdroj, neuvádza frekvenciu 800MHz, to je všetko.
           Čo sa týka tej ceny a 4ky, zrejme ti mozog pracuje pomalšie ako ostatným ľuďom, ak si nepochopil, o čom hovorím…

          • Kubo102030

           Ja nie som pubertiak :D si pekny dilino ak to chces vediet :D oneplus 2 ma 800Mhz siet a to co pisu na fony sú koniny. Oni maju mozno nejaku cinsku verziu. Original verzia ma aj 800Mhz. A neviem co mas za problem zo 4kou, nevyskusal si, nekomentuj ;)

          • Matej Domaracký

           Žiaľ, ako pubertiak sa vyjadruješ, dokonca si na tom rovnako aj rozumovo.
           Do 4ky som si preniesol číslo z Orange-u v decembri, tak mi nehovor, že som si ju nevyskúšal. Ďalšia vec je, že fakt mi nejde do hlavy, čo je ťažké pochopiť na vete “4ka má tie ceny podstatne lepšie”…si na drogách?

          • Kubo102030

           Dal si za tým dovetok, “teda” a ” :) ” čo značí, že si si robil srandu. A čo sa ti nepaci na 4ke?

          • Matej Domaracký

           Nie, nerobil. Bol to “dovetok” k tomu, že si to porovnávam s cenami, ktoré si uviedol u iného poskytovateľa.
           A ja som vravel, že sa mi niečo nepáči na 4ke? Ja som s ponukou spokojný, pokrytie sa spraví časom.

          • Kubo102030

           Musíš si davat pozor, pretoze pri pisani (hlavne v slovencine) staci jedna ciarka a vsetko znie inak. A dolezite je to, ze to co ty pises, ostatni vnimaju bez intonaciae, prizvuku atď. čize to musis formulovat jasne :) 4ka je fajn, aj ked ako hovoris to pokrytie nie je idealne ale postupom casu to napravia…

          • Matej Domaracký

           Ale veď tá veta je napísaná správne :D
           4ku mám hlavne preto, že dlhodobo žijem v CZ, avšak mnoho ľudí ma stále kontaktuje na slovenskom čísle…a prijímať hovor v CZ nebolo u iného operátora to pravé orechové, O2 s kreditom tiež neprichádza v úvahu, pretože je síce pekné, že v CZ prijímam hovory bezplatne, avšak dobíjať si kredit každé tri mesiace, aby nestratil platnosť, to je dosť nahovno…bral som ju teda len pre lacné volania v CZ na Slovensko…ale keď som občasne na Slovensku, tak určite príde fajn, trošku si posurfovať na nete v pokrytí 4G…

          • Kubo102030

           Napísané môže byť správne, druhá vec je sémantika :D a O2 fér na faktúru nebola k dispozícií? Ten kredit je fakt nahovno…

          • Matej Domaracký

           Bola, ale…O2 chce za minútu hovoru 13 centov, 4ka 4 centy…nie je o čom :o

          • Kubo102030

           ale ak voláš niekomu v O2 tak platíš len prvú minútu…

          • Matej Domaracký

           Už je to po prvej? Spomínam si, že to boli kedysi tri minúty…ale iba ak voláš do O2…a v dnešnej dobe, keď má každý nejakého Jura, Oblinu a neviem čo, tak je menšia pravdepodobnosť, že vytočím niekoho, kto má O2…moje telefonáty trvajú aj tak prevažne len 2-3 minútky, takže u 4ky stále nestrácam nič v porovnaní s O2 :P

          • Kubo102030

           Už niekoľko rokov je volanie zadarmo po prvej minute v O2. Ale je to fakt naprd, kedze uz mnohí prestúpili k iným operatorom. Dolezite je si urobit zoznam, kolko minut mesacne prevolas aby si si to vedel porovnat, ci sa ti to oplatilo prestupit…

          • Matej Domaracký

           No, tak ušetrí človek 26 centov na telefonáte do O2…
           Určite oplatilo, lebo volám fakt veľmi málo a dobíjať kredit na O2 každú chvíľu, to nie je ono…na 4ku tak dobijem raz za rok a mám pokoj…:D

   • Patrik

    No, to je relativne, aj teraz vychadzaju telefony s cenovkou 200+ eur, ktore maju iba 1.5 GB. ☺ Ja 2 GB povazujem za zdrave minimum, ale ked si da vyrobca zalezat, musi behat android aj na 1 GB.. ☺

    • Matej Domaracký

     Áno, vychádzajú, ale je ich málo. Zato telefónov s cenovkou už do 200€ a RAM 2GB máš dosť veľa.
     Samozrejme, ale každý má iné nároky na daný telefón…ak chceš z telefónu dostať niečo viac, má to aj svoju daň…vtedy sa tam RAM hodí…

     • Patrik

      Ja len mam strach, ze ked pride na to (mozno uz koncom tohto roka), ze budem chciet svoj Zenfone 5 vymenit za (vyrazne) lepsi telefon za tu istu cenu, ako bol tento (do 200, viac nechcem dat za mobil :) ), tak si nebude co kupit… no uvidime

      • Matej Domaracký

       Toho by som sa nebál…za 200€ sa dajú kúpiť celkom použiteľné mobily…keď porovnávam ceny v CZ a na Slovensku, tak to tam máte síce trošku drahšie, ale množstvo cien padne…niečo určite nájdeš…

 • abcd

  Novu používam taktiež roky a spokojnosť (hoci aj od Sony je rýchly, ale čo sa týka prispôsobení, tak to je bieda).

 • Matúš Moniš

  kúpil som si ho cez vianoce za 50 centov :D a spokojnosť, keďže by som bez menu neprežil (mám Lenovo)

 • Kubas

  Pouzivam line launcher a nevidim dovod platit za to co mam v line zdarma

 • Tom126p

  Skúšam tiež viacero , vždy sa vrátim k HTC sense . Plynulosť gestá a hlavné zvyk , odomykanie zamykanie cez obrazovku skratky mne osobné vyhovujú.

 • Tibi

  Apex launcher pouzivam asi uz 5. rok. Spokojnost.
  Novu som skusal asi mesiac. Vratil som sa k Apexu.

 • stanley

  Jednoznacne odporucam aspon vyskusat tieto tri CM launcher, GO launcher a hola launcher neolutujete, ta rychlost,to mnozstvo nastaveni,variabilita, minimalne take dobre ak nie lepsie jak nova!!! ;-) apus je tiez skvely

  • Tomáš

   Skúšal som asi dva z nich čo udávaš a boli rýchle no plné reklamy a zbytočných aplikácií…

 • kri

  Prilezitostne som ho pouzival, dokonca som sam pre seba co to upravoval priamo v code. Ale neoslovilo ma to. Aj ked je vysoko modifikovatelny tak mi aj tak pride ako vacsina ostatnych.
  Preto uz cca 3 roky pouzivam SickSky launcher. Skoda len toho, ze uz viac ako rok nebol aktualizovany. Medzicasom na nom prestalo fungovat zobrazovanie pocasia, ale to som si fixol tiez, takze absolutna spokojnost.

 • dakoslav

  LauncherPro, proste klasika <3 zartujem. pouzivam Novu uz dlho. vyhovuje a nemal som dovod nieco ine skusat.

 • Tomáš

  Nova je super hlavne keď ho má človek kúpený napr za 50 centov ?
  Ináč veľmi rád som používal aj Apex, ktorý má niektoré funkcie v základe za free nie ako nova ?
  Teraz skúšam miui na xiaomi a som zvedavý dokedy mi to vydrží a prejdem na Novu alebo ostanem ?

 • romco777

  Bol v pohode, ale Tesla Unread na notifikácie mi fungoval dosť zvláštne. Prišiel mi napr. 1 mail a pri ikonke email svietila číslica 18…Proste mi to chaoticky ukazovalo nové udalosti.
  Nova launcher som si samozrejme kúpil za tých cca 5 €. Ale momentálne som sa vrátil na pôvodný Lenovo launcher. Mám Lenovo A7010

 • Adam Beňko

  Nemohol som na note 3 používať nova ani žiadny iný launcher pretože nepodporoval Samsung calendar widget, co bolo pre mňa dosť sklamaním pretože kalendár ma Samsung lepší ako Google.

  • SimSon

   Tak to je bez debaty. Google kalendar stoji zaprt, ani poriadny widget to nema. Kym som mal S3, uplne mi stacil kalendar od samsungu. Bohuzial nie je ako samostatna apka, tak teraz som musel siahnut k aCal…

   • Lubo

    ano aCalendar je jeden z najlepsich

 • Henrich

  ani nie
  pre mna iba smart launcher – vsetky appky mam rozdelene do kategorii a nemusim potom 2 hodiny nieco hladat a scrollovat milion stranok

  • stanleyjr

   Počul si niekedy o funkcii hľadania ktorú má každý normálny launcher? :) takže určite to nebude trvať 2 hodiny, ale dve sekundy. Novu už používam roky a je the best aj keď mám rád aj HTC launcher.

  • Jednoznačne, rýchlosť používania pri Smart Launcheri je niekde úplne inde. Plus gestá z hlavnej obrazovky. Prosto ak na toto človek zvykne nie je cesty späť bohužiaľ.

  • novafanboi

   nova ma na to dva sposoby, ale pixuj na nieco co nepoznas :)

   • Henrich

    myslíš priečinky? to neni úplne ono (novu som asi rok nepoužil tak neviem či tam odvtedy niečo pridali)

 • ccc

  Síce ho používam, ale netreba to preháňať. Stále je to len launcher. 5 x 4 ikon na domovskej obrazovke… Nič originálne. Jedine prečo ho nemením je možnosť spustiť aplikáciu ťuknutím na ikonu ako aj gestom potiahnutia. Ak bude mať nejaký iný launcher túto možnosť, hocikedy ho vymením

 • Lubo

  ja vzdy skoncim pri Google Now launcheri, minimum nastaveni, vzdy aktualny vzhlad ako najnovsi Android + rychlost

 • SeppWinkler

  Používam L Launcher a som nadmieru spokojný. Nerozumiem, prečo sa mu ešte nikto z redakcie nevenoval a radšej sa dokola recyklujú články o tých istých launcheroch. Predpokladám, že o týždeň, dva to bude zase a znova Action Launcher :(

  L Luancher:
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.l.launcher&hl=sk

+