MojAndroid

Alternatívny launcher už používatelia Android smartfónov nevyhľadávajú tak často, ako v dobách slabej optimalizácie nadstavieb systému. Napriek tomu zostalo veľa používateľov alternatívnym launcherom vernými a jedným z najpopulárnejších je určite Nova Launcher. Ten vo svoje novej 7. verzii prináša podľa portálu AndroidCentral viacero vylepšení.

Zatiaľ len v beta verzii

Nová verzia zatiaľ nie je úplne optimalizovaná a preto bola spustená ako beta test cez kanál Nova Launcher Discord. Podľa ohlasov používateľov je ale stabilná a bez viditeľných chýb. Pokiaľ ale nemáte dôveru v beta verzie aplikácií, tak môžete počkať na stabilnú verziu, ktorá by mala byť v obchode Google Play dostupná do mesiaca. A aké nové zmeny prináša 7. verzia Nova Launcheru?

Zoznam zmien pre beta verziu Nova Launcher 7:

  • Nové rozloženie ikon radiálnych priečinkov
  • Vertikálne posúvanie priečinkov
  • Potiahnutie ikonky prstom smerom nadol  spustí akčnú ponuku(vyžaduje platenú verziu Prime)
  • Panel vyhľadávania a panel kariet v zozname aplikácií môžu byť umiestnené v dolnej časti
  • Viac možností pre vyhľadávacie okno a spodný panel
  • Pop-up okno pre uloženie APK súboru
  • Vylepšené možnosti upravovania ikoniek v témach
  • Možnosť zakázať haptickú spätnú väzbu potiahnutím príslušnej notifikácie
  • Množstvo opráv chýb

Nova Launcher ponúkne dve nenápadne ale užitočné vylepšenia

Novou funkciou, ktorá sa môže zdať byť na prvý pohľad zbytočná, je možnosť nastaviť spúšťanie funkcií alebo iných aplikácií potiahnutím prstu z domovskej obrazovky aplikácie. Napríklad môžete nastaviť prejdenie prstom nahor z aplikácie Telefón, čím sa namiesto toho spusti program Google Meet pre videohovor. Potiahnutím nadol zase priamo vytočíte vybraný kontakt.

Vylepšením si prešiel aj zoznam aplikácií, ktorý už konečne umožňuje aj vertikálne listovanie v nich. Stále môžete používať aj rozdelenie aplikácií do kariet a prechádzať nimi horizontálne, ale každá karta má teraz vertikálne rolovateľný zoznam alebo mriežku. Konečne tiež môžete zobraziť zoznam kariet na spodnej časti obrazovky namiesto hornej, čo uľahčuje používanie na smartfónoch s veľkými širokouhlými displejmi.

Náš tip
Xiaomi Mi 10i: Stredná trieda so 108 megapixelovým fotoaparátom
5.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+