MojAndroid

Napriek obrovskému množstvu alternatívnych launcherov, s ktorými sa v poslednej dobe akoby roztrhlo vrece, Nova Launcher stále zostáva jedným z najpopulárnejších. Vývojári zo štúdia TeslaCoil Software si obrovskú priazeň používateľov cenia a stále pracujú na vylepšení ich populárneho launcheru. Svedčí o tom aj vydanie beta verzie pre ďalší veľký update s označením 3.0, ktoré síce vyzerá ako veľký krok dopredu, no nejakej obrovskej zmene v designe či funkčnosti sa nedočkáme. Napriek tomu nový update skrýva nejaké vylepšenia, tie sú ale možno na prvý pohľad nie príliš viditeľné.

nova-launcher-3.0-beta-1-1-576x1024nova-launcher-3.0-beta-1-6-576x1024

Najvýraznejšou zmenou bude možnosť umiestniť ikony a widgety na domácich obrazovkách mimo pevnej mriežky. Ako to asi vyzerá, si môžete pozrieť na prvom obrázku zľava hore nad textom. Vďaka tomuto vylepšeniu vzniká oveľa viac možností, ako si prispôsobiť domácu obrazovku vášho zariadenia kombináciou rôznych widgetov a ikon, ktoré si teraz budete môcť umiestniť prakticky kdekoľvek. Medzi ďalšie zmeny patrí nastavenie individuálnej farby pre každú záložku v menu s aplikáciami. Pokiaľ máte radi retro štýl, môžete si nastaviť trvalú lištu s vyhľadávaním v štýle Androidu 3.0 Honeycomb. Ak máte radi veľmi netradičný vzhľad, je tu aj možnosť použiť widget s rozmermi 4×1 miesto aplikácii v spodnej časti obrazovky.

  nova-launcher-3.0-beta-1-4-576x1024 nova-launcher-3.0-beta-1-2-576x1024

V najnovšej verzii Nova Launcheru ale aj niektoré nastavenia ubudnú, ako napríklad možnosť odstrániť záložku Všetky aplikácie z vášho menu s aplikáciami. Ak sa vám nový update páči, môžete sa pripojiť do oficiálnej komunity na Google+, kde navyše môžete vývojárom pomôcť prostredníctvom vašich postrehov a nápadov, ako novú verziu vylepšiť. Ak sa vám takýto spôsob nepozdáva, beta verziu Nova Launcheru si môžete stiahnuť aj prostredníctvom tohto odkazu bez nutnosti kdekoľvek sa registrovať.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: +Kevin Barry via Android Community

29.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+