MojAndroid

Za viac ako desať rokov, čo so smartfónmi ako ich poznáme dnes prichádzame do kontaktu, sme si zvykli na ich niektoré špecifické súčasti. Tie však často musia ustúpiť ďalšiemu pokroku. Veď, pred takými piatimi rokmi by si len ťažko niekto dokázal predstaviť telefón bez audio jack konektora. Dnes je také zariadenie skôr raritou. Podobne je tomu však aj s notifikačnou LED diódou, ktorá má časy svojej najväčšej slávy dávno za sebou.

Šikovné riešenie pre AMOLED obrazovky

Tento stále veľmi obľúbený prvok sa nadobro vytratil napríklad z novších zariadení spoločnosti OnePlus. Nedisponujú ním však ani niektoré smartfóny od Motoroly a do tohto nešťastného zoznamu by sme pokojne mohli pridať aj zariadenia iných výrobcov. Niektoré z telefónov bez LEDky upozornení síce ponúkajú alternatívu v podobe AOD (Always On Display), no tá nemusí vyhovovať všetkým. Tu však prichádza spása s názvom Notify Buddy. Ide o aplikáciu, ktorá je momentálne vo fáze beta testovania a čo nevidieť by sa mala dostať do Obchodu Play. Nič to však nemení na tom, že si ju môžete nainštalovať aj vy, keďže má už veľké množstvo pozitívnych hodnotení a vývojár na nej usilovne pracuje.

OnePlus 6T

Hlavným a zároveň jediným poslaním tejto appky je vytvoriť notifikačnú LED diódu na AMOLED displeji. Pôvodne bol tento titul určený výhradne pre OnePlus 6T, avšak vývojár z XDA fóra sa ho neskôr rozhodol sprístupniť všetkým. Fungovať by teda mal na každom smartfóne so systémom Android 8.0 Oreo a vyšším. Notify Buddy vám umožní prispôsobiť si LED notifikácie podľa seba. V tejto aplikácii si môžete zvoliť, na ktoré notifikácie vás má upozorňovať, pričom notifikácie z jednotlivých appiek môžete aj farebne odlíšiť. Okrem toho možno aj zmeniť frekvenciu blikania či jeho štýl. Kým sa Notify Buddy nedostane do Obchodu Play, odporúčame vám sledovať toto vlákno. V ňom si túto aplikáciu môžete aj stiahnuť.

Aktualizácia

Aplikácia Notify Buddy je už oficiálne dostupná aj v Obchode Play. Môžete si ju teda stiahnuť priamo odtiaľ.

Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+