MojAndroid

Od rozpadnutia spolupráce spoločností Huawei a Google mali používatelia smartfónov čínskeho giganta problémy s prijímaním notifikácií. Vývojári aplikácií musia tiež samostatne optimalizovať svoj softvér pre posielanie upozornení prostredníctvom HMS serverov. Jednou z viacerých aplikácií, ktoré mali podobný problém, bola aj aplikácia Slovenskej sporiteľne s názvom George. Po dlhšej dobe sa podarilo tento problém vyriešiť a spoločnosť Huawei sa k obnoveniu chodu notifikácií vyjadrila takto:

“Slovenská sporiteľňa vydala v pondelok podvečer dlho očakávanú avšak plánovanú aktualizáciu mobilnej bankovej aplikácie George. Pribudli mnohé vylepšenia, najviditeľnejšie z nich je bez pochyby doručovanie funkčných push notifikácií na zariadenia, ktorých užívatelia získavajú obsah z obchodu HUAWEI AppGallery. Ide o potvrdenie významnosti platformy HUAWEI Mobile Services a príslušného ekosystému vôbec. Veríme, že v blízkej budúcnosti dokončia úplnú integráciu našich služieb aj ďalšie z bánk pôsobiacich na Slovensku a George tak získa vyzývateľa do ďalšieho ročníku ankety AppGallery Code, v ktorej len nedávno zvíťazil.”

Huawei P40 Lite
Huawei P40 Lite | Foto: Redakcia

Po upozornení od nášho čitateľa sme písali ohľadom notifikácií aj priamo Slovenskej sporiteľni. Hovorkyňa na náš mail odpovedala v mene banky nasledovne:

Ako digitálny líder môžeme potvrdiť, že aktuálna verzia George aplikácie (21.34) už podporuje aj push notifikácie pre zariadenia Huawei bez Google služieb. Majitelia týchto telefónov tak získajú plnohodnotný zážitok s našou mobilnou aplikáciou.

Pokiaľ vlastníte smartfón značky Huawei bez dostupnosti Google služieb, a zároveň využívate služby aplikácie George, určite nám dajte vedieť či vám prijímanie upozornení začalo fungovať.

Náš tip
Pozor! Slovenskom sa šíri ďalší podvod. Môže vás stáť desiatky eur

15.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+