MojAndroid

Medzi jedny z najčastejšie používaných aplikácií patria rozhodne tie, ktoré nám predpovedajú počasie na najbližšie obdobie. Tieto aplikácie už tradične ponúkajú aj widget na pracovnú plochu, z ktorého je možné vyčítať všetky dôležité informácie. Ak ste však zástancom jednoduchosti a widgety na ploche nevyužívate, možno si obľúbite aplikáciu Notification Weather, ktorá ponúka náhradu za widget s počasím pre notifikačnú lištu.

Samotná aplikácia Notification Weather je veľmi jednoduchá, no práve to je niekedy na aplikáciách tohto typu najviac oceňované. Aplikácia po spustení automaticky umiestni do notifikačnej lišty informácie o počasí na najbližšiu dobu, po zaškrtnutí špeciálneho políčka si môžete v lište nechať zobraziť aj počasie na najbližšie 4 dni. Predpoveď zabezpečuje služba Yahoo! Weather a vašu geografickú polohu aplikácia získava automaticky (pokiaľ túto možnosť máte zvolenú v nastaveniach zariadenia), no na výber je aj manuálne vloženie miesta, pre ktoré chcete zobraziť počasie.

   

Nakoľko sú nastavenia tejto aplikácie veľmi okresané, dostupné sú už len možnosti na zmenu intervalu obnovovania dát o počasí a jednotky, v ktorých sa má zobrazovať teplota (metrické, americké). Čo nám v nastaveniach rozhodne chýba, je možnosť skryť ikonu aplikácie v notifikačnej lište a možno aj základné zmeny vzhľadu, ako napríklad zmena farby. Táto aplikácia je však na Google Play Store len chvíľu a veríme, že na nej autori popracujú a v budúcnosti prinesú aktualizácie s novými funkciami.

   

Ak sa vám aplikácia zapáčila a chceli by ste si s ňou skrášliť vašu notifikačnú lištu, môžete si ju bezplatne stiahnuť z Google Play. Odkaz na stiahnutie Notification Weather nájdete nižšie, v komentároch nám potom píšte, ako sa vám táto aplikácia páči a čo by ste si na nej v prípade možnosti chceli zmeniť alebo upraviť.

Verzia: 2.7.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.7.2
Aktuálna cena: Zdarma

15.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+