MojAndroid

Skoré ráno, v polospánku, privreté oči a automaticky sa chopím svojho smartfónu… Ešte v opojení nočných snov niekde na pozadí registrujem, že zariadenie mi ponúka na uzamknutej obrazovke niekoľko notifikácií a bezmyšlienkovite ich zahadzujem. Prejde pár sekúnd a UPS! Tam predsa bolo niečo dôležité a ja som si to upozornenie nestihla bližšie všimnúť! A toto sa deje takmer každé ráno. Ak ste ako ja a často čelíte tomuto problému, aplikácia pre Android Notification History Log ho za vás vyrieši. Uloží všetky vaše upozornenia lokálne na zariadení na jedno jediné miesto.

Čo Notification History Log poskytuje?

Po prevzatí aplikácie z obchodu Google Play je potreba ju otvoriť a následne počkať niekoľko sekúnd pre konfiguráciu telefónu. Aplikácia od vývojára ikva eSolutions beží na operačnom systéme Android 4.4 a vyššie, takže zrejme väčšina z vás bude schopná si ju zaobstrať.

Keď sa appka pripraví, uvidíte jej domovskú obrazovku, ktorá zobrazuje zariadenie, ktoré používate a ktoré funkcie podporuje. Prvou z nich je História upozornení (Notification History), čo je veľmi limitovaný vstavaný log o notifikáciách od spoločnosti Android. Tento treba ignorovať a prepnúť sa do Advanced History.

V Advanced History je možné sa pozrieť na všetky nedávne upozornenia. Existuje tu aj špeciálny vyhľadávací nástroj, ktorý umožňuje prehľadávanie upozornení len od určitých aplikácií či hľadanie správ od špecifických osôb. Je tiež možné špecifikovať, koľko upozornení má aplikácia naraz uchovávať (od 15 do 250), či mazať históriu upozornení.

History Log: Zadarmo aj za poplatok

Tieto funkcionality sú bezplatné, no existuje aj platená Pro verzia, ktorá vás vyjde 1,59 €  a disponuje ďalšími užitočnými doplnkovými funkciami. Medzi ne patrí napríklad možnosť neobmedzene ukladať upozornenia, dať upozornenia od špecifických aplikácií do “blacklistu”, či filtrovať reklamy zo zoznamu notifikácií.

Aplikácia je teda dostupná no obchode Google Play a určite stojí za vyskúšanie, dosahuje totiž v priemere takmer 5 hviezdičiek od jej používateľov. Stiahnuť si ju môžete aj prostredníctvom widgetu nižšie pod článkom.

Verzia: 4.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.6
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: LifeHacker

1.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+