MojAndroid

Nothing Phone (1) bol jedným z najväčších prekvapení vo svete smartfónov v roku 2022. Našej redakcii sa zapáčil natoľko, že niektorí redaktori ho dokonca zaradili do výberu najlepších smartfónov roka. Po úspešnej “jednotke” by mal prísť aj Nothing Phone (2). Čo všetko zatiaľ vieme a kedy ho máme očakávať zhrnul portál AndroidAuthority.

Hlavným cieľom spoločnosti Nothing bolo priniesť osvieženie na monotónny trh so smartfónmi. Cieľ splnili, keď na trh priviedli zariadenie Nothing Phone (1). Teraz sa však začína špekulovať o jeho nástupcovi, Nothing Phone (2). Zatiaľ nemáme mnoho overených informácií ohľadom novinky, preto sa budeme v texte spoliehať len na vyjadrenia CEO spoločnosti, Carla Peia, a tiež dohady odborníkov.

Nothing Phone (1) Glyph
Nothing Phone (1) | Zdroj: Tomáš Kanálik

Carl Pei potvrdil, že sa v budúcnosti určite dočkáme pokračovania tohto smartfónu strednej triedy. Nanešťastie sa tiež v decembri 2022 vyjadril, že novinku nemáme očakávať až tak skoro. No ak by sa novinka dostala do predaja v lete 2023, to nie je “až tak blízko” decembru 2022. Na teraz zatiaľ ostáva prioritou spoločnosti Nothing Phone (1), jeho aktualizácie a vylepšenia.

Konkrétny dátum novej verzie teda nepoznáme, no podľa pôsobenia spoločnosti v minulosti, môžeme odhadovať kedy asi zavíta na trhy. V minulom roku vyšla prvá verzia zariadenia 12. júla, zatiaľ čo prvýkrát bol prototyp oficiálne predstavený na MWC 2022 vo februári. Podľa odborníkov sa nedá vylúčiť rovnaký scenár aj tento rok.

Aké parametre môžeme očakávať od Nothing Phone (2)?

Najväčšou konkurenčnou výhodou pri prvom modeli bol jeho dizajn. Rovné okraje a priehľadný zadný kryt z neho urobili naozaj jedinečne vyzerajúci smartfón. Najväčší rozdiel oproti konkurenčným zariadeniam robili LED pásiky, nachádzajúce sa pod priehľadným obalom. Niečo podobné určite môžeme očakávať v jeho novej verzii.

Predpokladá sa, že LED pásiky by mohli dostať podporu RGB farieb a nie len klasickej bielej, ako tomu bolo naposledy. Takmer s istotou môžeme povedať, že zmenia svoje rozloženie, pretože je na výber nespočetné množstvo variantov.

Nothing Phone (1) a Google Pixel 6a
Nothing Phone (1) a Google Pixel 6a | Zdroj: Tomáš Kanálik

Od vnútorného zloženia smartfónu nemôžeme očakávať veľké zmeny k lepšiemu. Stále by sa malo jednať o zariadenie spadajúce do strednej triedy, preto môžeme zabudnúť na najprémiovejšie zloženie. Nothing phone (1) bol špeciálny najmä tým, že jeho cena nepresiahla 500 € hranicu. Existuje šanca, že spoločnosť Nothing privedie na trh hneď viacero zariadení s inými špecifikáciami, ako to robí napríklad Samsung, či Apple.

Carl Pei je jedným zo zakladateľov spoločnosti OnePlus. Táto spoločnosť rovnako začínala predávať s nízkymi až takmer nulovými maržami aby si získala klientelu, no neskôr začala zdvíhať cenu za svoje jednotlivé modely. Bolo by prekvapením, ak by sa CEO Nothing Company rozhodol pre inú stratégiu.

Náš tip
Indus Battle Royale: Nová mobilná battle royale otvára predregistrácie
30.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+