MojAndroid

Bývalý riaditeľ značky OnePlus, Carl Pei, predstavil niečo, na čo sme dlho čakali. Spoločnosť Nothing, ktorú po odchode z OnePlus založil, v lete vydá svoj prvý Android smartfón. Zariadenie bude mať vlastnú nadstavbu, originálny dizajn a sľúbené štyri roky softvérovej podpory. Novinku priniesol portál Android Authority.

Priehľadný smartfón?

O hardvérových špecifikáciách novinky toho zatiaľ veľa nevieme, ale vraj sa viac podrobností dozvieme v nasledujúcich mesiacoch. Vieme však, že smartfón bude poháňaný čipsetom z rozsiahlej rodinky Qualcomm Snapdragon. O ktorý model konkrétne pôjde ostáva tajomstvom a keďže ide o prvý smartfón spoločnosti, je ťažké si aspoň približne tipnúť. Neznámy momentálne ostáva aj presný dátum predstavenia.

Nothing Phone 1 Teaser
Teaser nového smartfónu | Zdroj: androidauthority.com

Čo sa týka dizajnu, Nothing Phone 1 zjavne do segmentu prinesie niečo nevídané. Prvý produkt spoločnosti, bezdrôtové slúchadlá Nothing Ear 1, bol celý priehľadný. Carl Pei pred časom uviedol, že takáto netradičná voľba vzhľadu bude niečo, čo sa prenesie aj do iných produktov značky. Je teda pravdepodobné, že v prezentácii spomínaný „ikonický dizajn” novinky môže byť z časti priehľadný.

Nothing OS

Netradičný bude aj softvérový zážitok vďaka nadstavbe Nothing OS. Nothing v prvom rade sľubuje, že systém ponúkne dobre optimalizovaný a bezproblémový používateľský zážitok bez zbytočných aplikácií navyše. Vzhľad rozhrania bude jednotný a minimalistický, s originálnym podkovaným písmom a jemnými animáciami. Spoločnosť sa taktiež chce sústrediť na budovanie parádneho ekosystému, ktorý má byť silným konkurentom pre ekosystém spoločnosti Apple.

Nothing OS
Nothing OS | Zdroj: GSMArena.com

Možnosť čiastočne si vyskúšať, aké by to bolo používať zariadenie s Nothing OS nadstavbou, čoskoro dostanú používatelia vybraných Android smartfónov. Spoločnosť okrem príchodu smartfónu oznámila aj to, že v apríli voľne sprístupní vlastný launcher.

Náš tip
OnePlus predstaví 6 nových smartfónov, medzi nimi aj OnePlus 10 Ultra

25.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+