MojAndroid

Pred pár dňami bol zverejnený samotným výrobcom na oficiálny obrázok dizajnu zadnej strany očakávaného smartfónu Nothing Phone (1). Teraz sa na službe YouTube podľa portálu AndroidAuthority objavilo video, ktoré ukazuje detailnejší pohľad na smartfón.

Prstence snímačov zadného fotoaparátu Nothing Phone (1) budú svietiť

Spoločnosť Nothing totiž usporiadala nečakávanú udalosť vo Švajčiarsku, kde umožnila niekoľkým novinárom obzrieť si jej pripravovaný smartfón. Video zdieľané nemeckým novinárom a YouTuberom Rafaelom Zeierom ukazuje Nothing Phone (1) vystavený za plexisklom. Ani tentokrát nevidíme prednú časť zariadenia. Na zadnej strane však vidieť svietiť prstence okolo snímačov fotoaparátu a okraje niektorých komponentov v hornej a dolnej časti.

Týmto prvkom sa chce novinka pravdepodobne už na prvý pohľad odlíšiť od konkurencie. Nie je potvrdené, čo spúšťa svetlá na zadnej strane. Je však veľmi pravdepodobné, že to budú notifikácie v smartfóne. Množstvo konkurenčných smartfónov má síce notifikačné LED svetlo, ale takmer vždy to býva na prednej strane.

S notifikačnými svetlami sa vyhrala aj konkurencia

Napríklad OnePlus 10 Pro má funkciu “Horizon Lights”, ktorá prijatí upozornenia rozsvieti okraje smartfónu rôznymi farbami. Smartfóny Samsung Galaxy S22 majú taktiež podobnú funkciu okrajového osvetlenia pre upozornenia. Niektorí výrobcovia, ako napríklad Nokia, integrovali notifikačné svetlá do tlačidla napájania.  Motorola, Xiaomi alebo Razer majú zase vo svojich logách integrované svetlo, ktoré tiež slúži ako indikátor upozornení.

Náš tip
Porovnali sme OPPO Find X5 Pro a Google Pixel 6 Pro. Ktorý fotí lepšie? | Vyhodnotenie
17.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+